Home » Posts tagged with "Besa nga Peja"

KF Besa ka pasur objektiva të qartë

Kryesia e skuadrës së futbollit Besa nga Peja pas përfundimit të kampionatit dhe garave të kupës 2009/2010 ka analizuar rrjedhën e garave dhe me theks të posaçëm ka analizuar rezultatet dhe paraqitjen e KF Besa. Kryesia ka vlerësuar se futbolli i Kosovës në përgjithësi po shënon suksese edhe në organizim edhe në ngritjen graduale të cilësisë, dhe sistemi i ri i garave ka qenë... 
Etiketat:

Trepça, kampion i ri

Në një atmosferë të bukur sportive në stadiumin e futbollit “Adem Jashari” në Mitrovicë, skuadra e Trepçës nga Mitrovica ka shënuar fitore me rezultat 2:1 kundër rivalit të papërshtatshëm, Besës nga Peja, në ndeshjen e javës së fundit (33-të) të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Trepça me fitoren që shënoi me shifra 2:1 stoliset edhe me titullin e kampionit... 

Për një sekondë i iku vendi i parë

Atleti i klubit të atletikës Besa nga Peja, Meriton Hasanaj, ka pasur paraqitje të shkëlqyeshme në Mitingun e atletikës në Tivar të Malit të Zi. Atij për një sekondë i ka ikur vendi i parë, megjithatë është i kënaqur edhe me vendin e dytë. “Në Tivar ka qenë konkurrencë shumë e fortë, ku morën pjesë atletë nga Maqedonia, Shqipëria, Mali i Zi, Hungaria, Bosnja e Ukraina.... 

Rekordmeni i ri

Atleti i klubit të atletikës Besa nga Peja, Meriton Hasanaj, është njëri prej atletëve më të mirë që ka Republika e Kosovës. 21-vjeçari të dielën e ka thyer edhe një rekord në Mitingun e hapur për seniorë në disiplinën 1000 metra. Sipas zyrtarëve të Federatës së Atletikës së Kosovës rekordi është me rezultat 2:30.95 minuta. Pejani është i kënaqur jashtëzakonisht më...