Home » Posts tagged with "Bayern Munchen"

​Neuer, portieri i vitit 2014

Portieri i Bayern Munchen dhe kombëtares së Gjermanisë, Manuel Neuer është vlerësuar si futbollisti më i mirë i vitit 2014 nga IFFHS, Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave në futboll. Në vendin e dytë është renditur portieri belg i Chelseat, Thibaut Courtois, kurse në pozitën e tretë u rendit Keylor Navas i Kosta Rikës. Votimi për portierin më të mirë të vitit... 

Bayern Munchen në çerekfinalet e Kupës

Bayern Munchen arriti të kalonte në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë pasi mundi Augsburgun në transfertë me rezultatin 0-2.  Bavarezët kaluan në avantazh në minutën e 26 të pjesës së parë me anë të Mario Gomez, i cili përfitoi nga një pasim i Ribery. Në pjesën e parë pati edhe një rast goli-fantazmë me autor Tymoshtschuk, por topi që kishte kaluar vijën fatale nuk u pa... 
Etiketat:

Bayern Munchen arrin marrëveshjen me Neuer

Manuel Neuer, portieri i Schalke 04, do të jetë portieri i ardhshëm i Bayern Munchen. Lajmin e ka konfirmuar presidenti i këshillit drejtues të klubit bavarez, Karl Heinz Rummenigge, i cili ka shtuar se zyrtarizimi do të vijë pas finales së Kupës së Gjermanisë, Schalke 04 – Duisburg. “Duhet të lëmë të qetë ekipin e Schalke 04 në kuadër të finales së Kupës. Gjithsesi ka... 

Interi ofron 30 milionë euro për Robbenin

Skuadra e Interit e sheh mesfushorin e Bayern Munchenit, holandezin Arjen Robben, si përforcimin më të madh për edicionin e ardhshëm, shkruan të dielën “La Gazzetta dello Sport” Italianët për transferimin e Robbenit në fund të këtij edicioni kanë përgatitur një dëmshpërblim prej 30 milionë eurosh. Robben 27-vjeçar ka kontratë me Bayernin deri në qershorin e vitit 2014. Mesfushori... 

Roben kërkon përforcime te Bajerni

Sulmuesi i Bajernit të Munihut, Arjen Roben ka deklaruar se fondii tanishëm i futbollistëve tek gjigantit gjerman nuk është i mjaftueshëm për suksese të mëdha. Nëse duam të luftojmë për trofe në Gjermani dhe të kemi një aventurë të gjatë në Ligën e Kampionëve, kemi nevojë për dy apo tri përforcime. Këtë e dëshmoi më së miri edicioni aktual”, ka theksuar Roben në një... 

Robben dhe Schweinsteiger mungojn kundër Leverkusenit

Ndeshja derbi e javës së 30-të në Bundes ligën gjermane pa dyshim do të jetë ajo ndërmjet Bayernit dhe Leverkusenit e cila do të zhvillohet në stadiumin “Alianse Arena” në Munchen. Vendasit do të hyjn në këtë takim me të vetmin qëllim të dalin fitues nga ky takim dhe të arkëtojn tre pikë që do të jenë shumë të rëndësishëme për kualifikimin në ligën e kampionëve.... 

Bayern shkarkon Van Gaal

Bavarezët në vend të katërt në Bundesligë, kanë frikë se mbeten pa Ligën e Kampionëve Frika e madhe se mos mbetet pa futbollin e Champions League bëri që klubi i madh gjerman të largonte një trajner të madh. Luis Van Gal nuk është më trajner i Bajernit të Mynihut, vendim që u mor sot në mëngjes nga klubi bavarez, me unanimitet të plotë nga drejtuesit. Ishte barazimi 1-1 i... 

Ribery-Gomez: Qëndrojmë tek Bayern

Dy yjet e Bayern Munchen, Franck Ribery dhe Mario Gomez, theksuan të dy se do të qëndrojnë në radhët e bavarezëve, ndërsa i dolën në mbrojtje presidentit Uli Hoeness, i vendosur në qendër të kritikave për këto paraqitje të dobëta të klubit. Ribery, i cili ka një kontratë deri në vitin 2015, deklaroi për “Bild”: “Do të qëndroj tek Bayerni, ndihemi mirë këtu dhe nuk kam... 

Rummenigge: Robben nuk do të largohet

Karl-Heinz Rummenigge ka thënë se superylli holandez, Arjen Robben nuk do të largohet në fund të sezonit nga klubi Bavarez pasi aty do të qëndroj edhe për shumë vite tjera. Ish-lojtari i Chelseat është lidhur me një rikthim në Premier League por kësaj radhe te klubi Manchester City, i cili ka shprehur interes të madh për të. “Ne dëshirojmë të luajmë në Ligën e Kampionëve,... 

Robben pranë kalimit te Milani

Mesfushori i Bayern Münchenit, Arjen Robben pritet që në të ardhmen të veshë fanellën e Milanit të Italisë. Portali anglez i futbollit Goal.com ka theksuar se holandezi nuk është i kënaqur me kredencialet e klubit pas dështimeve nëpër garat më të mëdha, përderisa ka deklaruar publikisht se e dëshiron Milanin. “Klubi po bën zgjedhje të shkëlqyera në treg dhe këtë e ka...