Home » Posts tagged with "Barcelona"

Chelsea si Barcelona, thotë Fabregas

Cesc Fabregas beson se skuadra e tij po luan në një stil të ngjashëm me skuadrën e Barcelonës, nën urdhërat e Jose Mourinhos. Fabregas, që u transferua në Stamford Bridge nga Barca për 38 milionë euro, beson se ka mësuar gjatë kohës që ka punuar në La Liga dhe tani po implementon një filozofi të ngjashme me atë që ka parë në Camp Nou, transmeton koha.net. “Mourinho përshtatet... 

Messi e kërkoi Lavezzin te Barca

Sipas raportimeve të fundit, Lionel Messi ka kërkuar nga Barcelona që të transferojë Ezequiel Lavezzin. Messi kërkoi që të ketë një partner të mirë në krah dhe prandaj kërkoi Lavezzin nga drejtuesit. Kërkesat e Messit vazhdojnë dhe tashmë kanë filluar kontaktet e Barcës me klubin parizien, shkruan GianlucaDiMarzio. Nëse edhe Lavezzi transferohet te Barca, atëherë ka shumë gjasa... 
Etiketat: ,

Barca pa transferime në janar dhe në qershor!

Barcelona do ta ketë të pamundur që të transferojë lojtarë gjatë vitit 2015, pasi apeli i klubit spanjoll është hedhur poshtë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS). FIFA e suspendoi klubin katalunas për shkak të parregullsive në transferime, mirëpo Blaugranët apeluan te CAS dhe tash kanë marrë përgjigje negative. Në njoftimin e bërë të martën, CAS shpjegon se mbetet në fuqi... 
Etiketat:

Koke preferon Atleticon para Barcës dhe Cityt

Mesfushori i Atletico Madridit, Koke, thotë se nuk dëshiron që të largohet nga Vicente Calderon në një të ardhme të afërt. 22-vjeçari luan te kampioni spanjoll që nga viti 2000 (duke kaluar në të gjitha ekipet për të rinj deri në debutim për skuadrën e parë në vitin 2009). Në sezonet e fundit ai ishte ndër mesfushorët më të kërkuar në Evropë, por gjithmonë ka refuzuar ofertat... 

Montoya lojtar i Juventusit?

Anësori i Barcelonës, Martin Montoya besohet se është i gatshëm të kalojë te Juventusi. Sportmediaset raporton se Montoya e ka dhënë përgjigjen e tij se dëshiron klubin italian. Juve preferon një huazim, por Barcelona po kërkon që lojtari të shitet komplet. Agjentët e Juventusit pritet të shkojnë në Barcelonë së shpejti për të përfunduar transferin.  Read More →

Pedro: Messi më i mirë se Ronaldo

Sipas anësorit të Barcelonës, Pedro, Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë, më i mirë se të gjithë, e më i mirë se Cristiano Ronaldo. Anësori i Barcelonës e ka dhënë këtë deklaratë kontraverse në mesin se shumë spekulimeve se Ronaldo do ta fitojë pa problem sivjet Topin e Artë. “Ronaldo ka statistika të mira nga viti i kaluar”. “Por, Leo Messi është superior... 

Rakitiç: Dua LK-në me Barcën

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiç, vitin e kaluar shijoi trofeun e Europa Leagues me Sevillan, duke mundur në finale Benfican, por reprezentuesi kroat synon që të shijoj edhe trofeun e Ligës më të fortë në Evropë, Liga e Kampionëve. Barcelona në 1/8 e finales së Championsit do të ndeshet me Manchester Cityn në mesin e muajit shkurt. Rakitiç, i cili gjatë verës që lamë pas iu... 

Gullit: Suarez së shpejti do të largohet nga Barca

Legjenda holandeze e futbollit, Ruud Gullit, ka hedhur dyshime mbi të ardhmen e Luis Suarez te Barcelona. Sulmuesi uruguaian ka luajtur jashtë pozitës së tij te Barca që kur arriti gjatë verës nga Liverpooli. Dhe, Gullit nuk beson se Suarez i përshtatet sistemit të lojës së Barcës dhe është i befasuar se si u realizua marrëveshja. “Ishte befasi për mua që Suarez shkoi te Barcelona.... 

Neymar negocion rinovimin me Barcën

Neymar pritet të luajë edhe për shumë vite të tjera te Barcelona, pasi drejtuesit e klubit tashmë kanë nisur bisedimet për rinovim me lojtarin. E përditshmja katalanase Sport raporton se presidenti i Barcës, Josep Maria Bartomeu, është i interesuar t’ia zgjasë edhe për dy vite të tjera kontratën lojtarit 22-vjeçar. Në anën tjetër, babai i Neymar, i cili është edhe agjent i tij,... 
Etiketat: ,

Enrique: Do të përmirësohemi dhe do të luftojmë deri në fund

Luis Enrique është i kënaqur me pozitën e Barcelonës në La Liga dhe thotë se katalunasit do të përmirësohen edhe më shumë në vitin e ardhshëm. Pas fitores ndaj Cordobas (5-0), Blaugranët janë vetëm një pikë prapa Real Madridit (që ka një ndeshje më pak të zhvilluar). “Duke konsideruar se duhet të përmirësohemi në çdo repart mendoj se nuk jemi duke luajtur keq”. “Humbëm...