Home » Posts tagged with "Barcelona"

Arroganca e Messit kalon atë të Ronaldos, nuk pranon të lihet rezervë!

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Juliano Belletti, ka zbuluar se futbollisti i dytë më i mirë në botë, Lionel Messi, nuk pranon të lihet rezervë gjatë ndeshjeve. Telashet te Barcelona nuk kanë të ndalur, teksa pakënaqësia e Messit po rritet, e kjo u pa edhe në ndeshjen kundër Real Sociedadit kur trajneri Luis Enrique e la në bankën rezervë. Pas kësaj, në Spanjë kanë shpërthyer spekulimet... 

Bartomeu i thotë Messit: Do ta shkarkoj Enriquen

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, besohet se ia ka garantuar yllit të ekipit, Lionel Messit, se do ta shkarkojë trajnerin Luis Enrique. Messi dhe Enrique kanë pasur disa fërrkime që kanë çuar situatën që ylli i Barcelonës të ndjekë Chelean në rrjetet sociale dhe të ngrisë një valë të spekulimeve. Por, Goal raporton se në një takim që ka mbajtur presidenti Bartomeu... 

Barca dhe Messi ua mbyllin gojën madrilenëve

Barcelona ka shënuar fitore bindëse ndaj Elches në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8-ës së Copa del Rey. Barcelona u përball ditëve të fundit nga tensione të mëdha për një largim të mundshëm të Messit dhe me ndryshime të mëdha në kryesinë e klubit. Por, kjo nuk ndikoi në fushë pasi që Enrique mblodhi forcat e skuadrës dhe arriti që Barcelona të shfaqë një lojë fantastike. Minutën... 

Chelsea, gjashtë vjet kontratë për Messin?

Tashmë mediat angleze po dalin me konkludime mbi transferimin e Lionel Messit te Barcelona. Daily Star shkruan se Messi do të nënshkruajë një marrëveshje 6 vjeçare. Blute duan që të paguajnë 250 milionë euro klauzolë dhe që të përmbushin kërkesat e tij për pagë. Messi ka ndjekur Chelsean në Instagram duke nxitur një numër të madh të polemikave rreth të ardhmes së tij. Ditë... 

Stoichkov: Barca duhet ta ledhatojë Messin

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov, ka kritikuar klubin për trajnerin që i ka bërë Lionel Messit dhe ka paralajmëruar se argjentinasi mund të largohet nëse nuk mbrohet dhe ledhatohet. “Problemet me të cilat Messi është përballur të gjitha vijnë brenda klubit”, ka thënë Stoichkov për Onda Cero, transmeton Telegrafi. “Ka pasur spekulime për ndëshkime, biseda për kontratë,... 

Busquets: Barcës i mungojnë lojtarët fizik

Sergio Busquets mendon se Barcelona është fizikisht e dobët, pas disfatës së tyre 1-0 nga Real Sociedadi gjatë të dielës. Një autogol me kokë i Jordi Alba pas harkimit në zonë nga Sergio Canales bëri që Blaugranët ta fillojnë me disfatë vitin e ri, derisa edhe një herë pësuan gol nga ndalimet. Edhe pse falë një loje që kombinonte topin në fushë (jo lojë ajrore) Barca gëzoi... 

Çfarë po ndodh: Messi braktis stërvitjen

Lionel Messi ka braktisur stërvitjet e sotme të Barcelonës. Mediat raportojnë se lojtari argjentinas ka disa probleme me stomakun e tij dhe nuk ka arritur të kompletoj seancat stërvitore me katalonasit. Por, mediat gjithashtu shkruajnë se ekziston një mosmarrëveshje mes trajnerit spanjoll të Barçës, Luis Enrique dhe super sulmuesit argjentinas, Messit, transmeton Telegrafi. Messi nuk startoi... 
Etiketat: ,

Enrique nuk është penduar për mos-inkuadrimin e Messit

Luis Enrique thotë se ai nuk është penduar pas vendimit për ta lënë Lionel Messin në stol në disfatën 1-0 të Barcelonës nga Real Sociedad. Edhe Messi edhe Neymar u inkuadruan vetëm në pjesën e dytë të ndeshjes, me Luis Suarez, Munir El Haddadi dhe Pedro që u zgjodhën në formacionin startues nga Enrique, për të cilin vendim ai nuk është penduar. “Kjo nuk është kohë për t’u... 

Xavi: Ishte një rast i humbur

Xavi është ndarë i frustruar pas disfatës 1-0 nga Real Sociedad dhe dështimit të Barcelonës të marrë kryesimin e tabelës së La Ligas. Blaugranët e filluan ndeshjen me Lionel Messi dhe Neymar në stol dhe e panë veten në disavntazh pas vetëm dy minutash, me Jordi Alba që dërgoi topin në rrjetën e vet. Barca dominoi në posedim, por, edhe pas inkuadrimit të Messi dhe Neymar në fushë... 

Nuk kalon më mirë as Barcelona (Video)

Ndeshja e parë në vitin 2015 ishte humbje edhe për Barcelonën. Katalunasit kanë pësuar me rezultat 1-0 si mysafir i Real Sociedadit në Estadio Municipal de Anoeta. Luis Enrique e filloi ndeshjen me Lionel Messin dhe Neymarin në bankën rezervë, ndërsa pas një fillimi brilant të vendasve, erdhi edhe goli i epërsisë. Harkimin e Canales e dërgoi në portën e gabuar mbrojtësi blaugran,... 
Etiketat: