Home » Posts tagged with "Bambi"

Rrahja në llogarinë e Mustafës

Federata e Basketbollit e Kosovës i ka shqiptuar dënimet për akterët e përfshirë në përleshjen ndërmjet basketbollistëve të Trepçës dhe atyre të Bambit. Këtë incident më së shtrenjti e ka paguar Safet Mustafa, i cili është dënuar përjetë. Klubi serb është dënuar me tri ndeshje pa praninë e shikuesve dhe me 400 euro sa është gjobitur edhe klubi ‘xehetar’. Ndeshja Bambi... 

Sigal Prishtina kërkon t’i hakmerret Bambit

Sigal Prishtina kërkon t’i hakmerret Bambit për humbjen e vetme që ia shkaktoi këtë sezon në kryendeshjen e xhiros së tetë të Superligës, e cila zhvillohet të premten. Mirëpo, ekipi serb nga Mitrovica, që nuk di për humbje ende, synon ta ruajë serinë pozitive. Sigal Prishtina dhe Bambi të premten do t’i masin forcat në mes vete për herë të dytë këtë sezon, në kryendeshjen... 

Bambi, më nuk është befasi

Pasi e mposhti skuadrën kampione të Kosovës, Sigal Prishtina, Bambi shënoi fitore edhe ndaj nënkampiones së Kosovës, Trepça. Mirëpo, skuadra e Bambit para vetes ka edhe një provë për të konfirmuar forcën e tij këtë edicion. Është kjo ndeshja ndaj Pejës që do të luhet në palestrën “Minatori” të Mitrovicës në javën e gjashtë të Superligës, shkruan “Koha Ditore”.... 

Trepça synon ta mposhtë liderin

Basketbollistët e Trepçës nga Mitrovica janë mobilizuar në tërësi dhe udhëtojnë të dielën mbrëma në kryeqytet që të shënojnë fitore kundër kampionin në fuqi, njëherësh liderit të tabelës, Sigal Prishtinës. Trepça pas ndryshimeve që ka bërë në shtabin teknik gjatë javës shpreson se do të ketë paraqitje më të mirë ndaj Sigal Prishtinës. Kjo do të jetë edhe ndeshje... 

Trepça e mundi Bambin

Basketbollistët e Trepçës shënuan fitore në derbin vendas me rezultat 86:74 në takim me Bambin nga Mitrovica, në ndeshjen e javës së 12-të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Trepça ishte më e mirë tërë lojën dhe arriti dy pikë të mëdha. Bambi më këtë humbje mbetët në vendin e pestë me 15 pikë, ndërsa Trepça zë vendin e tretë me 21 pikë. Skuadra e Trepçës... 
Etiketat: , ,

Basketboll, derbi mitrovicas hap javën e 12-të

Ndeshja e dy ekipeve mitrovicase, Bambit e Trepçës, hap javën e 12-të të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Ky takim zhvillohet të premten (sot) nga orën 18:00 në palestrën “Minatori”. Bambi është i pesti me 14 pikë, ndërsa Trepça e treta me 19. Tri ndeshjet e tjera të javës së 12-të në program janë të shtunën. Derbi zhvillohet në kryeqytet nga... 
Etiketat: ,

Kampioni ka punë të lehtë

Kampioni në fuqi, Sigal Prishtina, ka punë të lehtë kundër Bambit nga Mitrovica, në javën e tetë të TechnoMarket Superligës së Kosovës në basketboll (meshkujt). Prishtinasit të dielën në orën 20.00, presin fitore kundër mitrovicasve dhe ta përforcojnë më shumë kreun e tabelës. Peja po dëshmon lojëra të mira, të shtunën (16.00) pret dy pikë ndaj autsajderit, Dritës nga...