Home » Posts tagged with "Ballkani"

Superliga e Liga e Parë pa dallime në cilësi

Fitorja e Lepencit kundër Ballkanit në ndeshjen e barazhit për Superligë dëshmoi që cilësia në dy kategoritë e para të futbollit kosovar është pothuajse e njëjtë, shkruan “Koha Ditore”. Kështu ka vlerësuar të shtunën trajneri i Lepencit të Kaçanikut, Selajdin Zeneli. Ai edicionin e ardhshëm do ta drejtojë Lepencin në Superligën e Kosovës në futboll. Lepenci siguroi kategorinë... 
Etiketat: ,

Ngec Hysi, Prishtina me lehtësi mposht Ferizajn

Hysit i është vështirësuar rruga në luftë drejt titullit të kampionit, pasi është mposhtur në Pejë nga Besa me rezultat 3:2. Tani bardhezinjtë e shohin veten nëntë pikë larg liderit të Superligës, Prishtina, e cila pa vështirësi e mposhti Ferizajn. Ndërsa Flamurtari assesi nuk po e shijon dritën e kësaj pranvere. Kuqezinjtë e pësuan humbjen e katërt rresht nga Trepça ’89. Hysi... 

Futbollistë, apo “punëtorë sezonalë”

Lojtarët e Ballkanit duhet të kursejnë edhe nga ato pak para që marrin nga futbolli, nëse mendojnë të “ekzistojnë” nga ky profesion për muajt që nuk marrin para. Ballkani është klubi i vetëm në Superligë, që lojtarët i paguan vetëm për nëntë muaj në vit, për tre të tjerë ata duhet të gjenden. Por, as futbollistët e tetë skuadrave tjera nuk i kanë punët më... 

Luftë për vendin e tretë

Në Ligën e Parë të Kosovës në futboll çdo gjë është e qartë së kush do të jetë i pari dhe i dyti, por dilema mbetët për vendin e tretë. Trepça ’89 nga Mitrovica ka siguruar që moti hyrjen në Superligë, por iu ka bashkangjitur edhe Ballkani i Therandës. Luftë e ashpër do të zhvillohet në mes Besianës që është e treta me 54 pikë dhe i katërti Fushë Kosova me 53 pikë... 
Etiketat: , ,

Trepça ’89 dhe Ballkani presin pikët e radhës

Trepça ’89 nga Mitrovica që e ka siguruar rikthimin në Superligë me qetësi pret ndeshjen kundër mikut të vjetër, Dritës nga Gjilani, në kuadër të javës së 26-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Kryetrajneri Afrim Tovërlani pret edhe tri pikë të reja për Trepçën ’89 dhe të krijojë epërsinë e lartë në tabelë. Mitrovicasit kanë 60 pikë në kreun e tabelës... 

Ballkani-Sharri 0:3 me rezultat zyrtar

Komisioni i Garave pranë Federatës së Futbollit të Kosovës, ndeshjet e javës së 20-të të ligës së parë i ka regjistruar me rezultatet e arritura në fushë, përveç ndeshjes Ballkani-Sharri. Miratohet ankesa e KF Besianës për ndeshjen Ballkani-Sharri e zhvilluar më 4 prill dhe regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 në favor të Sharrit. Skuadra e Ballkanit gjatë kësaj ndeshje e ka... 
Etiketat: , ,

Derbi pa fitues

Derbi i javës së 19-të i Ligës së Parë të Republikës së Kosovës në futboll në mes Llapit nga Podujeva dhe Ballkanit nga Theranda, ka përfunduar me rezultat 1:1. Llapi e lëshoi rastin që më fitore eventuale t’i afrohet Ballkanit në kreun e tabelës, ndërsa për therandasit kjo pikë është që s’matet as më ar. Edhe Fushë Kosova arriti fitore të madhe si mysafirë me rezultat... 

Në Merdarë ndeshja më joshëse

Arbnor Morina, drejtor i KF Hysit, tha se fusha është në gjendje më të mirë të mundshme në Merdare. Nga ana tjetër, Muharrem Sahiti, kryetrajner i Gjilanit, ka thënë se Ismet Ramushi, sipas të gjitha gjasave, nuk do të futet në lojë nga minuta e parë. Ethet e çerekfinales së kupës së Republikës së Kosovës i ka kapur tetë skuadrat e futbollit. Tetë skuadra dhe tetë dëshira... 

Istrefi: Ballkani e ka vendin në Superligë

Ish futbollisti ferizajas, Agron Istrefi, thotë se është ambientuar mjaft mirë në klubin e ri, Ballkanin e Therandës, lider i tabelës në ligën e parë. “Me 11 janar i kemi nisur përgatitjet me Ballkanin dhe ato shkojnë mjaft mirë. Jam ambientuar mirë në këtë kolektiv të ri, që ka synime të hyjë në Superligën e Kosovës. Mendoj se Ballkani e ka vendin në Superligë dhe me punën... 

Zeka: Ballkani është skuadër serioze

Futbollisti më përvojë, Haxhi Zeka, që luan në radhët e Besës së Pejës, më të dëgjuar se në çerekfinale të kupës do të luajnë me Ballkanin, shprehet mjaft i matur. “Në ligën e parë ka skuadra të forta dhe Ballkani është lider i tabelës. Prandaj, për rival e kemi në çerekfinale, mirëpo nuk e nënçmojmë në asnjë mënyrë. Ndaj Ballkanit do të luajmë sikurse me një... 
Etiketat: , , ,