Home » Posts tagged with "Atletico Madridi"

Torres: Po kthehem në shtëpi

Fernando Torres është i kënaqur që ka arritur marrëveshje për t’u huazuar te Atletico Madridi nga Milani. Sulmuesi spanjoll vazhdoi me formën e tij jo të mirë edhe në Serie A, ndërsa Rossonerët pasi e blenë kartonin e tij nga Chelsea, vendosën ta huazojnë te Los Rojiblancos deri në fund të sezonit, transmeton Telegrafi. “Ky ka qenë një klub fantastik me vite të tëra duke fituar... 

Lëndohet Forlan, tri javë jashtë fushës

Sulmuesi uruguaian i Atletico Madridit, Diego Forlan, do të qëndrojë jashtë fushës për tri javë, pasi ka marrë një dëmtim të nyjës të mërkurën mbrëma në fitoren 1:0 në Kupën e Spanjës ndaj Espanyolit, përcjell faqja zyrtare e klubit madrilen të enjten. Forlan është larguar nga ndeshja pas vetëm 15 minutave pas lëndimit që mori. Ai pritet të mungojë edhe në ndeshjen e parë... 

Atletico dhe Leverkuseni fitojnë, Villarreali e Palermo dështojnë

Atletico Madridi ka shënuar fitore prej 2-1 si mysafir i Rosenborgut në ndeshjen e vlefshme të Grupit B të Europa League. Edhe Leverkuseni e ka mposhtur Aris Salonikin në kuadër të këtij grupi, ashtu që mban kreun me tetë pikë, një më shumë se Atletico. Skuadra tjetër spanjolle, Villarreali ka pësuar humbje minimale prej 1-0 si mysafir PAOK Saloniki, duke humbur vendin e parë në Grupin... 

Iniesta: Duhet të ruhemi nga Atletico

Atletico Madridi është njëra nga skuadrat më të mira në Evropë dhe do t’i shkaktojë mjaft telashe Barcelonës në ndeshjen e fundjavës në Vicente Calderon- ka thënë mesfushori spanjoll Andres Iniesta. “Është realitet se Atletico Madridi e ka fituar Superkupën e UEFA-s, ka fituar dy ndeshjet e para në La Liga, dhe ka lojtarë të rëndësishëm të cilat janë në formë të mirë.... 

Sevilla, fitoi kupën e Mbretit në Spanjë

Futbollistët e Sevillës më në fund fituan edhe kupën e Mbretit në Spanjë në futboll. Ata në finale e zhvilluar në “Camp Nou” te Barcelonës, ishin më të mirë se fituesi i kupës së Europa League, Atletico Madridi, të cilën e mposhtën me rezultat 2:0. Minutat e para të takimit dëshmuan se Sevilla do të ia dalë të shënoi fitore në këtë finale të madhe. Futbollisti... 

Atletico kremton, Liverpooli kokulur

Skuadra e futbollit Atletico Madridi me Fulhamin takohen në finalen e Europa League, e cila zhvillohet me 12 maj në Hamburg të Gjermanisë. Liverpooli e mposhti në vazhdime me rezultat 2:1 në ndeshjen e kthimit skuadrën e Atletico Madridit, por kjo fitore nuk i bëri punë që të kualifikohen në finalen e Europa League. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi me rezultat 1:0 në favor të... 

Atletico në Europa League

Përkundër disfatës prej 3-0 nga Porto, para tifozëve të vet, Atletico Madridi do të jetë skuadra e tretë në Grupin D, që do të thotë se do të luajë në Europa League. APOEL Nicosia barazoi me rezultat 2-2 përballë Chelseat në Stamford Bridge, mirëpo përkundër pikëve të barabarta me madrilenët, qipriotët eliminohen nga garat evropiane, falë një goli të pësuar në teren vendas...