Home » Posts tagged with "Atdhe Nuhiu"

Goli i Atdhe Nuhiut kundër Cityt

Sulmuesi shqiptar, Atdhe Nuhiu, ka heshtur tifozët në Etihad Stadium duke i shënuar gol Manchester Cityt. Në pjesën e parë të ndeshjes së vlefshme për Kupën FA, Nuhiu realizoi një gol të bukur kundër kampionit të Anglisë (14’). Futbollisti me shtetësi austriake luan për klubin që bën gara në Championship, Sheffield Wednesday. Nga ana tjetër, në bankën rezervë të Cityt ndodhet... 

Atdhe Nuhiu iu gëzua golit të dytë në Turqi

Sulmuesi shqiptar, Atdhe Nuhiu, është ndarë i kënaqur që ka shënuar golin e dytë personal në Superligën e Turqisë. Por ai nuk është i kënaqur që ekipi i tij Eskisehirspor të dielën mbrëma u mposht 2:1 nga Antalyaspor. Nuhiu golin e shënoi në minutën e 93-të, kur rezultati ishte 2:0 për Antalyasporin.  Read More →
Etiketat:

Salihi luajti 60 minuta pastaj vazhdon Nuhiu

Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Hamdi Salihi, e ka nisur ndeshjen titullar me Rapidin e Vjenës, që shënoi fitore në miqësore me rezultat 3:2 në përballje me Hiroshimën e Japonisë. Salihi luajti deri në minutën e 60-të, duke dhënë lojë të mirë në repartin e sulmit, por që është zëvendësuar nga shqiptari tjetër, Atdhe Nuhiu. Futbollisti Nuhiu është ardhur si përforcim... 

Nuhiu titullar, Salihi vetëm 10 minuta

Atdhe Nuhiu luajti 90 minuta, por Riedi pësoi humbje me rezultat 1:0 nga skuadra e A. Karnten, në ndeshjen e vlefshme të javës së 25-të të Kampionatit të Austrisë në futboll. A. Karnten ka shënuar gol në minutën e 30-të nëpërmjet futbollistit Hierlander. Nuhiu pati paraqitje të mirë, megjithatë pësuan humbje me skuadrën e tij. Riedi tash për tash radhitet në vendin e shtatë... 
Etiketat:

Nuhiu me Riedin kthehen të mposhtur

Skuadra e Riedit ka pësuar humbje me shifra minimale 1:0 si udhëtues në takim me Sturmin, në ndeshjen e javës së 23-të të elitës së futbollit austriak. Atdhe Nuhiu luajti standard në radhët e Riedit, por me gjithë përpjekjet e pareshtura që të marrin një pikë, ka qenë e kot. Në minutën e 23-të të pjesës së parë ka shënuar gol futbollisti Lavric dhe i ka sjellë tri pikë... 
Etiketat: ,

Nuhiu nuk shënon këtë herë

Futbollisti i spikatur, Atdhe Nuhiu, nuk është aktivizuar si titullar në përbërjen e Riedit, që para adhuruesve të vet u desh të kënaqet me barazimin (0:0) kundër Mattersburgut, në javën e 17-të të elitës së futbollit austriak. Nuhiu inkuadrohet në lojë në minutën e 69-të dhe për 21 minuta sa ishte në fushë nuk ka mundur kësaj here të shënoi në portën e rivalit. Atdhe Nuhiu...