Home » Posts tagged with "Aston Villa"

Van Gaal i lumtur për golin e Falcaos

Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, thotë se është impresionuar me performancën e Radamel Falcaos në barazimin 1 me 1 me Aston Villan. Falcao shënoi golin e dytë për Unitedin, që nga ardhja e tij në Old Trafford në fund të gushtit. “Ishte gol i bukur. Më pëlqeu sot. Jam shumë i lumtur për të dhe do të jem përherë kur Manchester Unitedi shënon”, ka thënë van Gaal... 

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

N’Zogbia mungon për një muaj

Charles N’Zogbia pritet të qëndrojë një muaj jashtë fushave për shkak të një lëndimi në gju, konfirmoi menaxheri Alex McLeish. Përforcimi i ardhur në verë në Villa Park, u dëmtua pas një përplasje me bashkëlojtarin Gary Gardner. “Charles do të kontrollohet nga një specialist në Paris. Mendojmë se ka problem me ligamentin e gjurit, do të mungojë për tri ose katër javë”,... 
Etiketat:

Young te United, për 15 milionë

Alex McLeish, menaxheri i Aston Villas, është i gatshëm që ta shesë anësorin Ashley Young te Manchester United. Mail on Sunday raporton se gjëja e parë që do të bëjë McLeish si menaxher i Villas është ta shesë anësorin Young për 15 milionë euro te United. Manchester United është që një kohë të gjatë në kërkim të anglezit fantastik dhe me transferimin e tij, Djajtë e Kuq... 

Aston Villa siguron Militon

Skuadra e Aston Villas në fund të këtij edicioni do të kompletojë transferimin e mbrojtësit të Barcelonës, argjentinasin Gabriel Milito, shkruan të martën “The People”. Milito 34-vjeçar ka kërkuar të largohet nga “Camp Nou” gjatë dimrit, por në fund është pajtuar të qëndrojë deri në fund të këtij edicioni. Ai te skuadra angleze do të transferohet si futbollist... 

Aston Villa transferon Darren Bent

Aston Villa ka konfirmuar se ka transferuar sulmuesin anglez Darren Bent nga Sunderlandi. Bent ka nënshkruar kontratë prej katër vjet e gjysmë të martën pasdite, ndërsa gjatë kësaj kohe do të fitojë nga 18 deri në 24 milionë funte. “Aston Villa është një klub i madh futbollistik dhe sapo mora vesh që interesohet për të më transferuar, vendosa t’i bashkëngjitëm”. “Madhësia... 

Houllier pritet me humbje në Anfield

Liverpooli nuk e ka pritur në mënyrën më të mirë ish-menaxherin Gerard Houllier, pasi mposhti Aston Villan e tij me rezultat të lartë prej 3-0. Liverpooli ishte i përkryer në këtë takim dhe shfaqi atë imazhin dhe shpirtin e asaj skuadre të vjetër, që dikur luftonte në të gjitha frontet. The Reds zhbllokuan rezultatin në minutën e 14-të me anë të David N’Gog. Epërsia u dyfishua... 

Chamakh dëshiron të shënojë 20 gola

Marouane Chamakh ka vendosur objektiv të shënojë 20 gola në sezonin e tij të parë në Arsenal. Sulmuesi maroken ka shkëlqyer pas transferimit nga Bordeaux gjatë verës dhe me golin e javës së kaluar në Aston Villa e ngriti kuotën e tij në dyshifror. “Për mua, nëse mund të realizoj 15 deri 20 gola, do të jetë një sezon shumë, shumë i mirë. E kam pasur lehtë të përshtatem... 

Aston Villa interesohet në Gervinhon

Aston Villa është e interesuar për sulmuesin e Lille, Gervinho, kanë njoftuar mediet angleze të hënën. Sulmuesi norvegjez John Carew ka paralajmëruar se mund të largohet nga Villa Park, ndërsa menaxheri Gerard Houllier tashmë ka filluar të mendojë për një pasardhës të tij. Gervinho, i cili ishte partner i Didier Drogbas në sulmin e Bregut të Fildishtë në Kampionatin botëror në... 

Milner pranë transferimit te City

sManchester City dhe Aston Villa thuhet të kenë arritur marrëveshje shkëmbimi për mesfushorët James Milner dhe Stephen Ireland. Sipas mediave angleze, klubet kanë arritur marrëveshje për të përfunduar një prej sagave më të gjata të kësaj vere. Milner pritet që të udhëtojë te City për të bërë testin mjekësor sonte mbrëma, me detajet personale të cilat nuk është parashikuar...