Home » Posts tagged with "AS Roma"

Roma do ta mbajë Mexesin

Mbrojtja e Arsenalit dhe e Liverpoolit nuk do të përforcohet me transferimin e Philippe Mexes. Dy skuadrat nga Premierliga spekulohej se janë të interesuara për qendërmbrojtësin francez, mirëpo, sipas medieve italiane, Roma është e gatshme të vazhdojë kontratën e tij. Mexes tashmë një kohë të gjatë spekulohej me largim nga kryeqyteti italian, mirëpo duket se klubi ka shprehur gatishmëri... 

Behrami: Jam i dëshpëruar

Ndonëse i ka dështuar në minutat e fundit të afatit kalimtar transferimi i shumë përfolur drejt AS Roma nga Vest Hemi i Londrës, Valon Behrami është i bindur se do të luajë për skuadrën e tij aktuale deri në janar. “Behrami është i sigurt se do të luajë këtë vjeshtë pa problem te Vest Hemi”, tha menaxheri i tij, Alessandro Beltrami. Deri sa vet futbollisti është i dëshpëruar... 

Behrami mbetet te West Ham

Përfundimisht Valon Behrami së paku deri në afatin kalimtar të janarit do të jetë lojtarë i ekipit, West Ham United të Londrës. Çdo gjë ka përfunduar me bisedimet e pasuksesshme të tij në qytetin e Milanos me zyrtarët e AS Roma. “Pas refuzimit të skuadrave të tjera dhe sidomos Sampdorias e Palermos, në fund nuk është gjetur edhe pajtimi ndërmjet zyrtarëve të West Ham dhe AS...