Home » Posts tagged with "Arsenali"

Arsenali bën gati 73 milionë për transfere

Arsenali i Arsene Wengerit dëshiron të rikthehet në nivele të larta. Klubi londinez, siç njofton uebfaqja spanjolle fichajes.com, është i gatshëm ta bëjë një kampanjë të blerjeve bombastike, për të luftuar për trofe në Angli dhe Evropë, që nga sezoni i ardhshëm. ‘Topçinjtë’ kanë bërë gati 73 milionë euro për t’i blerë tre yje. I pari në listë është sulmuesi i Real... 
Etiketat:

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Demba Ba caku kryesor i Arsenalit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka shndërruar Demba Ba në cakun kryesor të Arsenalit. The Sun raporton se Wenger e di se mund ta sigurojë senegalezin për vetëm 7.5 milionë euro për shkak të klauzolës së tij blerëse në kontratën me Newcastle United.  Read More →
Etiketat: ,

Santi Cazorla: Jemi të paqëndrueshëm

Mesfushori i Arsenalit, Santi Cazorla, thotë se ai dhe bashkëlojtarët e tij duhet të largojnë paqëndrueshmërinë në rezultate, në mënyrë që të luftohet për titull në Ligën Premier. “Nuk e dimë ku është problemi. Është e vërtetë se nuk jemi të paqëndrueshëm. Unë besoj se ne mund të luftojmë për titull, por ndeshje të tilla ndaj klubeve të nivelit mesatar nuk duhet që... 
Etiketat: ,

Alex Oxlade-Chamberlain mungon ndaj United

Sulmuesi i Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain, do të mungojë në udhëtimin e vështirë të Topçinjve në Old Trafford, ku ata do të takohen me Djajtë e Kuq. 19 vjeçari u riaftësua pas një dëmtimi në prapanicë të pësuar ndaj Norwichit, ndërsa tani duket se ka pësuar një lëndim të ri në stërvitje.  Read More →

Wenger akuzon Mancinin për komentet rreth Nasrit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka reaguar në mënyrë të ashpër pas komenteve të Roberto Mancini për Samir Nasrin, i cili tha se dëshiron ta shohë francezin në Etihad Stadium në fund të muajit. “Mendoj se komentet nuk janë të lejuara. Ata janë kundër rregullave bazike ne futboll dhe ai duhet të jetë i informuar për këtë. Nuk e di se çfarë duhet të bëhet. Nuk e shpenzoj... 
Etiketat: ,

Barcelona, 65 milionë euro për Fabregasin dhe Nasrin

Kampioni i Evropës, Barcelona është duke bërë gati një ofertë të re për dyshen e Arsenalit, Cesc Fabregas dhe Samir Nasrin. Katalonasit ka kohë që dëshirojnë ta shohin Fabregasin në “Kamp Nou”, por të gjitha përpjekjet e tyre deri tash kanë dështuar. Skuadra e Pep Guardiolës, nuk e ka në plan të heq dorë nga kapiteni i “topçinjve”, por kësaj radhe “Blaugranët”,... 

Arsenali përgatitet ta shesë Fabregasin

Një burim pranë Arsenalit ka thënë për BBC Sport se Topçinjtë po përgatiten t’ia shesin Barcelonës kapitenin Cesc Fabregas. Vitet e fundit mesfushori spanjoll vazhdimisht është lidhur me një kthim te Blaugranët, ndërsa së fundmi është spekuluar se Arsenali ka refuzuar një ofertë prej 27 milionë funtesh të bërë nga kampioni i Evropës për klube. Tani thuhet se skuadra londineze... 

City i gatshëm t’ia plotësojë dëshirat Nasrit

Manchester City është duke e planifikuar hedhjen në sulm për mesfushorin e Arsenalit, Samir Nasri, pasi sheikët kanë shprehur gatishmërinë për t’ia plotësuar kërkesat francezit. Daily Star Sunday pohon se vetëm City, Manchester United dhe Chelesa mund të përmbushin kërkesat e Nasrit prej 90 mijë funtesh në javë. Nasri aktualisht fiton 70 mijë funte në javë dhe drejtuesit e Arsenalit... 

Nasri bisedon vetëm me Arsenalin

Samir Nasri mund të vazhdojë kontratën e tij me Arsenalin, ka bërë të ditur menaxheri i tij, Alain Migliaccio. Përfaqësuesi i mesfushorit francez konfirmoi se klienti i tij është në bisedime me klubin rreth vazhdimit të qëndrimit në Emirates Stadium. “Dua të sqaroj se nuk ka ngecje me Arsenalin në bisedime rreth kontratës së re dhe ne do të takohemi sërish me trajnerin Wenger.... 
Etiketat: ,