Home » Posts tagged with "Arsenal"

Arsenali i pafat, por fiton

Arsenali ka shënuar një fitore të vështirë me rezultat 2-1 në ndeshjen festive përballë QPR të zhvilluar në Emirates Stadium. Topçinjtë ishin të pafat në këtë takim, pasi fillimisht humbën një penalti dhe më pas mbetën me dhjetë lojtarë në fushë. Ishte Alexis Sanchez ai që fitoi penaltinë pas nëntë minutash lojë, por i njëjti e humbi atë me Robert Green që e kapi topin. Kiliani... 
Etiketat: ,

Podolski te Interi?

Pas Romës, është Interi një tjetër klub italian që ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, Lukas Podolskin. Sulmuesi gjerman sipas të gjitha gjasave, gjatë dimrit do të largohet nga londinezët për shkak se ai nuk po gjen hapësirën e duhur në skuadrën e Arsene Wenger. Sipas mediave italiane, Interi është destinacion i mundshëm i Podolskit, madje thuhet se negociata në mes... 

Arsenal dhe United te interesuar per Hummels

Arsenali është i gatshëm të sfidojë Manchester United në garën për transferimin e kapitenit të Borussia Dortmund, Mats Hummels. TMW shkruan se Topçinjtë janë seriozisht të interesuar për të transferuar mbrojtësin gjerman dhe se do të shkojnë fyt për fyt me Djajtë e Kuq. Arsene Wenger mund të bëjë një ofertë të majme për gjermanin, pasi tashmë e ka shndërruar në prioritet... 

Skrtel i zhgënjyer: Liverpooli u desh të fitojë

Mbrojtësi i Liverpoolit, Martin Skrtel, shprehet i zhgënjyer pas barazimit 2-2 ndaj Arsenalit, duke thënë se Redsat e merituan fitoren. Sllovaku shënoi një gol të vonshëm për të nxjerrë një pikë për skuadrën e tij, që dominoi pjesën më të madhe të takimit. “Është e qartë se ne deshëm të mbledhim të tre pikët sot, por të jesh në një gol disavantazh dhe të barazosh në... 

Arsenali refuzon Vidicin

Arsenali ka refuzuar shansin për të nënshkruar me ish-kapitenin e Manchester United, Nemanja Vidic. Mediat britanike raportojnë se Arsenalit i ishte ofruar mundësia për të nënshkruar me Vidic, javën e kaluar, me Topçinjtë që përballen me probleme defensive. Megjithatë menaxheri Arsene Wenger vendosi të qëndrojë me skuadrën aktuale deri në janar, kur do të kërkojë ndonjë përforcim... 

Wenger i zhgënjyer për golin e pranuar në fund

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se barazimi (2-2) ndaj Liverpoolit, ishte rezultat i drejtë për të dyja skuadrat dhe se ekipi i tij bëri performancë të dobët në fund të ndeshjes. Topçinjtë ishin në epërsi deri në minutën e shtatë shtesë kur Martin Skrtel me kokë shpëtoi skuadrën e Brendan Rodgersit nga humbja e tetë sivjet. “Ndoshta ishte rezultat i drejtë, por jemi... 

Skrtel shpëton Liverpoolin

Martin Skrtel ishte heroi i Liverpoolit në përballjen kundër Arsenalit, pasi që shënoi një gol në minutën e 97-të të takimit për ta barazuar rezultatin në 2-2. The Reds e diktuan tempon e lojës gjatë pjesë së parë, duke pasur më shumë posedim të topit dhe herë pas herë kërcënonin portën e Topçinjëve. Pas disa tentimeve, Liverpool avanasoi më në fund përmes supertalentit... 
Etiketat: ,

Alexis është Suarezi i Arsenalit, thotë Wenger

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka deklaruar se Alexis Sanchez është Luis Suarezi i ekipit të tij. Kiliani ka bërë paraqitje fantastike deri tani në për Arsenalin dhe Wenger thotë se ai po dëshmohet të jetë Luis Suarezi i ekipit të tij. “Sanchez, ai duket i lindur për futbollin anglez”. “Sanchez u përshtat shumë shpejt, por ai ka edhe instinktin që i nevojitet kësaj loje.... 

Pellegrini: Chelsea do të rrëshqasë si Arsenali

Trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, ka paralajmëruar Chelsean se gara për titullin e Premier Ligës nuk ka përfunduar. “Qytetarët” janë tre pikë prapa londinezëve pas 16 ndeshjeve të zhvilluara këtë sezon, por analistët e futbollit në Angli kanë thënë se tashmë titulli është i Chelseat. Me këtë nuk është pajtuar Pellegrini, i cili ka thënë se Chelsea mund të... 

Arsenali serioz për Pedron

Arsenali duket se është i vendosur që gjatë afatit kalimtar dimëror të transferojë sulmuesin e Barcelonës, Pedro Rodriguez. Spanjolli nuk po gjen hapësirë të mjaftueshme tek Blaugranat dhe, sipas mediave iberike, lojtari gjatë mund të largohet nga Camp Nou muajin e ardhshëm. Mediat raportojnë se Arsenali planifikon të ofrojnë 32 milionë euro për lojtarin, i cili gjithashtu kërkohet...