Home » Posts tagged with "Arsenal"

​Ozil afër rikthimit

Anëtari i Arsenalit, Mesut Ozil, ka thënë se e ka të vështirë t’i shikojë ndeshjet e skuadrës së tij derisa po rehabilitohet pas lëndimit që e pësoi kohë më parë. Ai është jashtë fushës së lojës që nga muaji tetor, ndërsa është afër rikthimit. Gjatë kësaj periudhe Arsenali pati rënie dhe ngritje, ndërsa vitin 2015 e nisi me humbje (0:2) nga Southamptoni. “Kam punuar... 
Etiketat: ,

Kur klubi i zemrës të bëhet “mësit” i vajzës së ëndrrave

Klubi anglez i futbollit, Southamptoni, ka qenë “mësit” i një prej tifozëve të zjarrtë të klubit para ndeshjes ndaj Arsenalit zhvilluar mbrëmë. Southamptoni priti Arsenalin mbrëmjen e kaluar, dhe ishte një prej tifozëve që para kësaj ndeshje pyeti nga ndeshja e kaluar se si quhej vajza që qëndronte disa ulëse më larg prej tij. Klubi i ka kthyer përgjigje në Twitter djaloshit,... 
Etiketat:

Interi dhe Arsenali arrijnë marrëveshje për Podolskin

Inter dhe Arsenal kanë arritur marrëveshje për transferimin e Lukas Podolskit, raporton Gazzetta dello Sport. “Brenda 24 orëve gjermani pritet të vijë në Milano për të kryer vizitat mjekësore. Në orët e fundit, Ausilio ka shkuar në presing me dirigjentët e Arsenal dhe ka bërë ofertën duke zhbllokuar situatën”, shkruan gazeta italiane, transmeton Inter.al. Më herët edhe menaxheri... 

Arsenali vitin e ndërron, po zakonin se harron

Arsenali si zakonisht ka pasur probleme në udhëtim qysh në start të vitit 2015, pasi që ka pësuar humbje te Southamptoni me rezultat 2-0. Arsenali pati probleme qysh në start të takimit. Mane e kaloi Southamptonin në epërsi pas 34 minutash lojë duke i garantuar relaks skuadrës së tij pas pjesës së parë. Tadic në pjesën e dytë (56′) e realizoi dhe golin e dytë, i cili ishte... 
Etiketat:

Wenger: Të suspendohen ata që simulojnë

Bosi i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka bërë thirrje Federatës Angleze të futbollit (FA) që të suspendojnë lojtarët që bëjnë simulime. Simulimi ka kohë që po bëhet debat në Angli, e duket se tekniku francez nuk e ka ndërmend që të heq dorë nga kërkesa e tij për t’u përjashtuar lojtarë të caktuar. “Unë jam kundër simulimeve dhe mënyra e vetme kur lojtarët do të ndalen... 
Etiketat: ,

Lajme të mira për Arsenalin

Duket se muaji janar do jetë koha kur trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, do të ketë gati shumicën e lojtarëve kryesor në dispozicion. Së bashku me Manchester United, skuadra e “Gunners” ishte tejet e pafat me lëndimet e shumta që e përcjellën gjatë këtij edicioni, transmeton Telegrafi. Mediat britanike raportojnë se Mesut Ozil, Aaron Ramsey dhe Mikel Arteta sot i janë kthyer stërvitjeve,... 
Etiketat: ,

Cavani drejt Ligës Premier

Klubet e mëdha angleze, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool, insistojnë për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germainit, Edinson Cavani. Sipas mediave britanike klubet e përmendura do të kërkojnë shërbimet uruguaianit në afatin e janarit. 27-vjeçari bëri bujë me kalimin e tij nga Napoli te kampioni francez (2013), mirëpo atje mbeti nën hijen e Zlatan Ibrahimovicit. Ai nuk... 

Interi interesohet për Podolskin

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka pranuar se Nerazzurrët duan nënshkrimin e sulmuesit të Arsenalit, Lukas Podolski. Futbollisti gjerman pritet të largohet nga Emirates, ndërsa klubi italian do të bëjë ofertë zyrtare gjatë janarit. “Podolski është një lojtar i mirë”, ka theksuar Mancini për Sport Mediaset, transmeton Telegrafi. “Ai është pjesë e listës së lojtarëve që... 

Wenger, lëvdata për Song

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se nuk është habitur me formën e lartë të ish-mesfushorit të tij, Alex Song, që tash luan për West Hamin. Song kaloi shtatë sezone nën urdhrat e Wengerit para se të largohej drejt Barcelonës në vitin 2012, por nuk ka arritur të gjejë veten te skuadra katalonase dhe tani është rikthyer në Angli te West Hami në formë huazimi. Kamerunasi... 

Khedira e lë Arsenalin ‘me gishta në gojë’

Dëshira e Arsenalit që ta transferojë mesfushorin gjerman, Sami Khedira, ka rënë në ujë, pasi që ky i fundit ka shprehur dëshirë që ta rinovojë kontratën e tij me Real Madridin. Ishte pikërisht trajneri i Topçinjëve, Arsene Wenger, i cili javë më parë kishte shprehur haptazi dëshirën për të nënshkruar me fituesin e Kupës së Botës me Gjermaninë, mirëpo dëshira e tij pritet...