Home » Posts tagged with "Arsenal"

Wenger: Arsenali ka nevojë për mbrojtës të ri

Arsene Wenger thotë se Arsenali është “i mangët” në qendër të mbrojtjes, pasi Mathieu Debuchy ka pësuar një lëndim në shpatull në fitoren 3-0 të klubit nga Stoke City. Francezi u tërhoq nga fusha pas vetëm 13 minutash pasi u përplas në një dërrasë reklamash në rrethojat e stadiumit Emirates, duke iu bashkuar kështu dy mbrojtësve tjerë të lënduar, Kieran Gibbs dhe Calum... 

Super Arsenal, i pandalshëm Sanchez

Arsenali ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Stoke Cityt me rezultat 3-0. Ndeshja filloi me një intensitet të lartë të lojës nga vendasit që shënuan menjëherë në minutat e para. Ishte një asistim i Sanchez u shfrytëzua mirë nga Koscialny, i cili kaloi në epërsi Arsenalin pas gjashtë minutash lojë. Në minutën e 33-të ishte Alexis Sanchez ai që vet shënoi gol pas lojës... 
Etiketat: ,

Wenger: Kam shitur cigare kur isha fëmijë

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka zbuluar detaje interesante rreth jetës së tij private, teksa ka bërë të ditur se kur ishte fëmijë ka shitur edhe cigare. Wenger u detyrua të flasë rreth pirjes së cigareve nga futbollistët e tij, kur Jack Wilshere u fotografua duke tymosur gjatë një vikendi, teksa javën e kaluar klubi e dënoi portierin Wojciech Szczesny me 25 mijë Euro, pasi edhe... 
Etiketat: ,

Rikthehet Ozil, i gatshëm për të dielën

Mesut Ozil është rikthyer në stërvitje të plotë dhe është i gatshëm për ndeshjen që Arsenali e zhvillon kundër Stoke Cityt të dielën. Mesfushori gjerman ka munguar që nga muaji tetor i vitit të kaluar shkaku i lëndimit të gjurit, por Wenger ka konfirmuar se Ozil do të jetë i gatshëm për të dielën. “Aaron Ramsey, Ozil dhe Mathieu Flamini janë rikthyer në stërvitje. Welbeck... 

Arsenal dhe Tottenham pas Giovincos

Arsenali dhe Tottenhami raportohet se janë të interesuar ta transferojnë Sebastian Giovincon nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi italian do të jetë pa kontratë gjatë verës, dhe agjenti i lojtarit vazhdimisht ka thënë se ai nuk ka folur me klubin për një rinovim. Sipas Calcionews24, Giovionco dëshiron të largohet nga Torno qoftë si transferim i lirë gjatë verës... 

Walcott i kënaqur me rikthimin

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott, është i ngazëllyer me rikthimin në fushë dhe me faktin që luan krahas me Alexis Sanchez. 25-vjeçari e ka përcjellë bashkëlojtarin e tij nga tribunat këtë sezon dhe shprehet i kënaqur që më në fund po luan krahas tij në fushë, pas fitores në Kupën FA ndaj Hull Cityt. “Ai është një lojtar i veçantë. Është mrekulli që më në fund po dal... 
Etiketat: ,

Arsenali komod në raundin tjetër të FA Cup

Arsenali ka fituar sërish përballë Hull Cityt në atë që mund të quhet përsëritje e finales së Kupës FA nga sezoni i kaluar. Ngjashëm si në finale edhe në përballjen e vlefshme për raundin e tretë të këtij edicioni, Topçinjtë dolën fitues (2-0). Gjysma e parë u vendos nga një gol i Per Mertesacker i shënuar pas një harkimi nga këndi (20’). Goli i dytë erdhi nga Alexis Sanchez... 
Etiketat: ,

United, 62 milionë funte për Cavanin

Edinson Cavani sërish është në qendër të vëmendjes për zyrtarët e Manchester Unitedit, megjithëse dukej se uruguaiani ishte më afër Arsenalit. “Djajtë e Kuq” janë përmendur më së shumti në prag të afatit kalimtar të janarit, pasi si mundësi për t’u transferuar në “Old Trafford” spekulohej për: Gareth Bale, Arturo Vidal, Kevin Strottman dhe Paul Pogba. Së fundi thuhet... 

Southamptoni mund të lë jashtë zonës së LK, Arsenalin dhe Liverpoolin

Menaxheri i Southamptonit, Ronald Koeman, beson që skuadra e tij mund të gjendet në pozitën e katërt në fund të kampionatit në Ligën Premier. Aktualisht skuadra e holandezit renditet e katërta në tabelë me dy pikë më shumë se Tottenhami (që gjendet në vend të pestë) dhe ai shpreson në kualifikimin e ekipit të tij në Ligën e Kampionëve. “Është vështirë të qëndrosh gjithmonë... 

Ish-lojtari i Arsenalit thumbon Gerrardin

Ish-futbollisti i Arsenalit, Emmanuel Frimpong, ka thumbuar keq legjendën e Liverpoolit, Steven Gerrard, që konfirmoi largimin e tij nga Anfield. Ish-mesfushori i Arsenalit ka thumbuar legjendën e Liverpoolit, duke thënë se edhe Anderson i Manchester United ka pasur më shumë sukses se ai. “Një njeri si Anderson ka bërë atë që Stevie ka dashur të bëjë më shumë se sa një herë”,...