Home » Posts tagged with "Antonio Cassano"

Cassano do të qëndrojë te Milani

Antonio Cassano nuk do të largohet nga Milani. Kjo është përgjigja e agjentit të tij, Beppe Bozzo, kundrejt pohimeve të Luciano Moggit se Rossonerët duhet ta shesin sulmuesin italian. Ish-drejtori i Juventusit sugjeroi se 28-vjeçari do ta ketë vështirë të gjejë vend në formacionin bazë të Milanit në sezonin që vjen, ashtu që do të ishte më mirë që kuqezinjtë të lejonin largimin... 
Etiketat: ,

Agjenti: Cassano nuk largohet

Agjenti i sulmuesit të Milanit, Antonio Cassano, ka deklaruar se klienti i tij nuk do të largohet nga Milanello, duke hedhur kështu poshtë spekulimet për të ardhmen e italianit. “Napoli është skuadër e mirë, por Cassano nuk është në shitje”, theksoi Giuseppe Bozzo për Radio Crc. Spekulimet për të ardhmen e Cassanos ishin ngritur pas dyshimeve të Allegrit për të ardhmen e sulmuesit... 
Etiketat: ,

Allegri nuk ia garanton Cassanos vendin startues

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, e ka paralajmëruar Antonio Cassanon se nuk e ka të garantuar vendin në formacionin bazë, përkundër paraqitjeve mbresëlënëse këtë sezon. Sulmues italian iu bashkua Milanit në janar nga Sampdoria dhe luajti një rol të rëndësishëm në fitimin e Scudettos, duke shënuar katër gola dhe duke bërë shtatë asiste në 17 ndeshje sa ka luajtur. Allegri... 

Galliani: Ibra dhe Cassano do të mbeten tek Milani

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka treguar të rejat më të fundit në planet transferuese të kuqezinjve, përfshirë edhe mohimin se Zlatan Ibrahimovic po transferohet te Real Madridi. Milani dje kompletoi edhe nënshkrimin me mesfushorin e Genoas, Kevin-Prince Boateng. “Në fillim ne kishim ca vështirësi, por në fund gjetëm një marrëveshje e cila mendoj se është e drejtë... 

Shansi i fundit për Cassanon

Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, deklaroi përpara miqësores me Gjermaninë në Dortmund se Cassano-s po i jepet shansi i fundit në kombëtare, ndërsa komentoi shumë çështje të aktualitetit gjatë konferecës për shtyp. Gjermania – “Do të jetë një ndeshje e mrekullueshme. Do të më pëlqente që çdo vit të zhvillonim miqësore me kundërshtarë të tillë. Më vjen keq vetëm... 

Prandelli: Buffon-Cassano rikthehen në kombëtare

Gianluigi Buffon dhe Antonio Cassano do të luajnë përballë Gjermanisë në miqësorën e 9 shkurtit, lajmëroi trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, gjatë një konference për shtyp të organizuar sot. ”Buffon është rikthyer dhe tani ndihet mirë. Gjithmonë e kam konsideruar si numrin një në portën tonë dhe nëse do të jetë i disponueshëm, është e qartë që do të grumbullohet... 

Balotelli e Cassano, fenomenët e Italisë

Mario Balotelli dhe Antonio Cassano e kanë të ardhmen e përfaqësueses së Italisë mbi supet e tyre. Kështu mendon presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Giancarlo Abete. Sipas tij, ata do të thyejnë barrierat që e aktualisht po e kufizojnë suksesin e kombëtares azzure. “Mendoj se ndërrimi i gjeneratës me Italinë, mund të fillojë nga Cassano dhe Balotelli”. “Ata janë... 

Berlusconi: Cassano ka shum talent

Presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni e ka përshkruar përforcimin e ri të skuadrës së tij, Antonio Kasano si ”një nga talentet më të mëdha”, gjatë vizitës që i bëri skuadrës në Romë. Ai po ashtu e përshëndeti Ronaldinjon, magjia e të cilit vlerësoi se ka arritur në fundin e saj në klubin kuqezi. “Fillimisht ju falënderoj për vendin e parë në renditje. Uroj që të... 

Ibra: Cassano të mbajë dietë

Zlatan Ibrahimoviqi pohon se nuk do të ketë mosmarrëveshje me bashkëlojtarin në Milan, Antonio Cassano, por futbollisti i ri duhet të heq disa kilogramë shtesë. “Cassanon e kam gjetur në gjendje të mirë, por megjithatë duhet të mbajë pak dietë. Ai është profesionist dhe nuk besoj se do të ketë kurrfarë konflikti mes nesh”, ka deklaruar futbollisti i kombëtares suedeze. Nga... 

Allegri: Unë di të zbus Cassano-n

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është i sigurt se blerja e fundit e skuadrës së tij, Antonio Cassano, do të tregojë gjithçka që di të bëjë në “San Siro”. Në një intervistë të publikuar në numrin e sotëm të “La Gazzetta dello Sport”, numri një në stolin e kuqezinjve nuk shprehu shqetësim për reputacionin e keq të barezit, famëkeq për problemet e shumta që...