Home » Posts tagged with "Angel Di Maria"

Cilët mund të jenë top-transferimet e vitit 2015

Viti 2014 ishte i tejmbushur me transferime të bujshme dhe shumë të shtrenjta, si Mario Balotelli, Radamel Falcao, Angel Di Maria, James Rodriguez, Tony Kroos, Fernando Torres etj., por edhe viti 2015 pritet të jetë po aq interesant, me lëvizje të mëdha gjatë afatit kalimtar dmëror dhe veror. Goal ka bërë një listë të 10 transferimeve që mund të jenë më të bujshme të vitit që... 

Di Maria, jo Messi, është lojtari argjentinas i vitit

Anësori i Manchester Unitedit, Angel Di Maria, ka mposhtur Lionel Messin dhe Sergio Agueron në garë për futbollistin më të mirë të Argjentinës për vitin 2014. 26-vjeçari fitoi çmimin Olimpia de Plata pas suksesit me ish-klubin e tij, Real Madrid, ku fitoi Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Mbretit. Di Maria ishte i rëndësishëm edhe në Botëror ku shënoi golin e rëndësishëm ndaj Zvicrës. Kjo... 

Angel Di Maria nuk largohem nga Reali

Di Maria insiston se ai është i lumtur tek klubi i Real Madridit dhe do të vazhdoj të luftoj për një vend në përbërjen e Carlo Ancelottit. Ekipi i Arsenalit javën e kaluar hapi bisedimet paraprake për argjentinasin ndërsa edhe Galatasaray janë të interesuar për të dhe po vazhdojnë ta monitorojnë situatën e tij e sidomos me ardhjen e Gareth Bale e ardhmja e tij në Spanjë mund të... 
Etiketat:

Angel Di Maria: Reali dëmtohet nga gjyqtarët

Angel Di Maria beson se Real Madridi trajtohet padrejtësisht nga gjyqtarët gjatë këtij sezoni dhe ka vënë në pikëpyetje integritetin e zyrtarëve të ndeshjes në La Liga. Skuadra nga Santiago Bernabeu tashmë ka marrë tre kartonë të verdhë në po aq ndeshje në vitin 2013, dhe Di Maria beson se zyrtarët përdorin standarde të ndryshme kur është fjala për Los Blancos.  Read More →
Etiketat:

Di Maria kërkon rritje page

Futbollisti i Real Madrid, Angel Di Maria, ka kërkuar rritje rroge nga klubi spanjoll. I intervistuar nga Radio La Red, stacioni i Buenos Aires, ekstremi i majtë avancon me kërkesën e tij. “Jam i shqetësuar sepse pres rregullimin e kontratës. Kur formosa, më thanë se nëse do luaja mirë vitin e parë, do ma kishin përmirësuar pagën. Për këtë jam nervoz se çfarë do të ndodhë më... 

Dy të skuqur, 12 të zverdhur dhe fitorja Realit

Real Madridi mezi ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 në ballafaqim me Sevillën, në ndeshjen e javës së 16-të të Kampionatit të Spanjës në futboll. Sevilla i bëri rezistencë të fortë për gjatë gjithë ndeshjes, por një gabim i mbrojtjes iu kushtoi shumë shtrenjtë. Gjyqtari ka pasur punë të vështirë, i cili pos që ndau 12 kartonë të verdhë (9 për Realin dhe 3 për... 

Di Maria merr lëvdata nga Xabi Alonso

Xabi Alonso ka lëshuar lëvdata për fituesin e ndeshjen së mbrëmshme për Real Madrid, Angel Di Maria. Argjentinasi shënoi golin e vetëm në ndeshjen kundër Auxerre për t’i dhënë tre pikë të reja Realit që e mbajnë atë në maje të grupit. “Di Maria] bëri një shfrytëzim të mirë të hapësirës dhe po ashtu pas një pune të mirë të Karim Benzema, për të shënuar golin e... 

Ronaldo, Ozil, Di Maria dhe Higuain startues kundër Sociedad

Trajneri i Realit të Madridit, Jose Mourinho, do të nxjerrë në fushë në ndeshjen e sotme kundër Real Sociedad katërshen më të mirë sulmuese që ka në dispozicion. Marca shkruan se Mourinho do të luajë me formacioni 4-2-3-1 me Cristiano Ronaldo, Mesut Ozil, Angel Di Maria dhe Gonzalo Higuain që do të udhëheqin sulmin. Madrid po ashtu është forcuar nga rikthimi i Sergio Ramos. Ai pritet... 

Reali shënon fitore ndaj Ajaxit

Los Blancos nuk arritën të shënojnë më shumë se dy gola në takimin e zhvilluar kundër Ajaxit në Santiago Bernabeu. Ndersa  Ajaxi i është falenderuar portierit të vet, Stekelenburg pasi që rrjeta e tyre ka mund të jetë shumë e rëndë se vetëm dy gola që i kanë pësuar përballë një super-Reali. Higuainit i janë regjistraur të dy golat, ndonëse i pari sipas reprizës televizive... 

Reali pritet të nënshkruaj me Di Maria’n

Real Madridi së shpejti pritet që edhe zyrtarisht të konfirmojë transferimin më të ri, yllin e Benficas, Angel Di Maria, pasi që klubet janë marrë vesh për shumën e transferimit. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se presidenti i Benficas, Luis Filipe Vieira, pas një takimi me drejtorin e Realit, Jose Angel Sanchez, ka vendosur ta ulë çmimin në 30 milionë nga 40 milionë sa kërkonte...