Home » Posts tagged with "Andrew Carroll"

Newcastle ndal Chelsean, United mbetet në krye

Skuadra e Chelseat nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë në takimin e zhvilluar të dielën në St. James Park kundër Newcastle United. Blutë u gjetën në disvantazh shumë herët (6’), kur Andrew Carroll mposhti portierin Cech. Mysafirët arritën deri te goli i barazimit në fund të pjesës së parë përmes Salomon Kalou, mirëpo rezultati 1-1 mbeti deri në fund të ndeshjes. Pas... 

Newcastle mposhti Arsenalin

Arsenali është mposhtur me rezultat 0-1 nga Newcastle, në ndeshjen e javës së njëmbëdhjetë të Kampionatit anglez që u zhvillua të dielën në Emirates Stadium. Golin e fitores mysafirët e realizuan në fund të pjesës së parë përmes Andrew Carroll, i cili u gjet më së miri pas një goditje të lirë të Barton dhe bëri që të mposhtet portieri Fabianski. Edhe pas kësaj humbjeje,...