Home » Posts tagged with "Andrea Ranocchia"

Ranocchia: Interi duhet të hyjë në LK

Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, ka deklaruar se Interi duhet patjetër që të kualifikohet këtë sezon në Ligën e Kampionëve, përkundër mungesës së Diego Militos. “Beteja për një vend në Ligën e Kampionëve është shumë e zjarrtë dhe e bën shumë intriguese garën”. “Është një sezon shumë luftarak ky në Serie A. Ne do të luftojmë deri në fund të sezonit dh ebesojmë... 

Andrea Ranocchia do të humbasë ndeshjen kundër Napolit

Italiani ndërkombëtar ka pësuar një dëmtim në kofshë gjatë trajnimit, dhe do të jetë i padisponueshëm për një kohë si rezultat lojtari do të humbasë edhe ndeshjen e kësaj fundjavë në ligë. Trajneri i Interit, Claudio Ranieri ka marrë disa lajme zhgënjyes nga tabela e trajtimit, në ndeshjen e së dielës kundër Napolit ai nuk mund të llogaris në shërbimet e mbrojtësit Andrea... 
Etiketat: ,