Home » Posts tagged with "Alex Song"

Wenger, lëvdata për Song

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se nuk është habitur me formën e lartë të ish-mesfushorit të tij, Alex Song, që tash luan për West Hamin. Song kaloi shtatë sezone nën urdhrat e Wengerit para se të largohej drejt Barcelonës në vitin 2012, por nuk ka arritur të gjejë veten te skuadra katalonase dhe tani është rikthyer në Angli te West Hami në formë huazimi. Kamerunasi... 

Barcelona cakton çmimin për Alex Song

Barcelona ka caktuar një çmim prej 25 milionë eurosh për mesfushorin Alex Song. Marca bën të ditur se klubi spanjoll dëshiron ta shesë atë te disa prej klubeve të Ligës Premier, ku lojtari kishte luajtur më herët te Arsenali. Ata po kërkojnë para në shkëmbim të lojtarit dhe i kanë vënë një çmim prej 25 milionë euro, një shumë të cilën për momentin asnjë klub nuk është... 
Etiketat: ,

Alex Song :”Nuk jam i padisiplinuar”

Futbollisti i Barcelones, Alex Song, u hodh ne kundersulm pas sulmeve te mediave britanike, te cilat u referoheshin burimeve prane Arsenalit, qe e akuzonin per sjellje te keqe ne kohen kur luante ne klubin londinez. Kamurunasi i konsideroi te gjitha shpifje te uleta. Alex Song, futbollisti qe nenshkroi nje kontrate 5-vjecare me Barcelonen vetem pak dite me pare, ka mbetur shume i zhgenjyer nga Arsenali,... 
Etiketat: ,

Song nënshkruan një kontratë të re me Arsenalin

Londër, 25 nëntor – Mesfushori kamerunas Alex Song ka vazhduar kontratën me skuadrën anglez  Arsenal, njofton faqja zyrtare e klubit të mërkurën. Song 22-vjeçar në Arsenal gjendet që nga viti 2005. Skuadra londineze në faqen zyrtare vetëm ka njoftuar se Song ka firmos një kontratë afatgjate. Song është reprezentuesi i Kamerunit. Ai në përgjithësi ka zhvilluar 96 paraqitje me... 
Etiketat: , ,