Home » Posts tagged with "AKPA"

Nikçi: Trofeu i kupës ka ngritur motivin

Valon Nikçi, volejbollist i AKPA Te Luzha nga Ferizaj, tha se triumfi në finalen e kupës së Kosovës me rezultat 3:0 kundër Pejës ka qenë si fryt i punës së palodhshme që ka bërë kryesia, trajnerët dhe volejbollistët në klub. “Me fitimin e trofeut të kupës së Kosovës, tashmë motivi është rritur qind për qind te të gjithë volejbollistë në luftë për titullin e kampionit.... 
Etiketat: , ,

Pritet finale interesante

Volejbollistët e AKPA Te Luzha nga Ferizaj dhe KV Peja të mërkurën mbrëma (në orën 19.00) takohen në finalen e kupës së Kosovës në volejboll në konkurrencën e meshkujve. Kryetari i KV AKPA Te Luzha, Kemajl Luzha, tha se presin trofeun e parë në historikun e këtij klubit. Peja klub që ka befasuar të gjithë për të mirë synon të rrëmbejë trofeun e kupës. Ky klub është i organizuar... 
Etiketat: , ,

Finalja e kupës në Ferizaj

Zyrtarët e Federatës së Volejbollit të Kosovës vendosën që finalja e kupës së Kosovës në volejboll të zhvillohet të mërkurën (ora 19.00) në palestrën e Sportit Bill Klinton” në Ferizaj. Në finale do të luajnë AKPA Te Luzha nga Ferizaj dhe Peja, në të cilën pritet një lojë e mirë në mes këtyre skuadrave. Peja skuadër që befasoi për të mirë në këtë edicion, e cila... 
Etiketat: , , ,

Kryesuesi përballë prishtinasve

Kryesuesi i tabelës, AKPA Te Luzha para shikuesve të vet takohet me Trasing group Prishtina, në kuadër të javës së 14-të të Superligës së Kosovës në volejboll (meshkujt). AKPA Te Luzha kryeson tabelën me 33 pikë, ndërsa prishtinasit janë në vendin e katërt me 19 pikë. Ky takim zhvillohet në palestrën e sportit “Bill Klinton” në Ferizaj, me fillim në orën 20.00. Ndeshja... 

Mëtojnë të gjitha trofetë

Janë të rralla klubet sikurse klubi i volejbollit AKPA Te Luzha nga Ferizaj (meshkujt), që për pesë vite të ekzistimit të jenë edhe në maje të volejbollit të Kosovës. Rezultatet e arritura të këtij klubit me traditë të shkurtër pesë vjeçare i dedikohen punës së përgjithshme në veçanti kryetari të këtij klubit, Kemajl Luzhës. AKPA Te Luzha shpallet kampione vjeshtore me 26... 
Etiketat: ,