Home » Posts tagged with "Adriano Galliani"

Galliani i bindur: Milani kaloi krizën

Drejtori i Milanit, Adriano Galliani, është i bindur se Milani e ka të hapur dhe të sigurt rrugën drejt suksesit në vitin 2015. Milani arriti të mposhtë Napolin dhe të nxjerrë një barazim nga Roma para pushimit dimëror dhe Galliani thotë se ky është momenti i kthesës. “Nëse ne luajmë kështu, atëherë ne mund të garojmë për Ligën e Kampionëve”. “Më duket se ekipi e ka... 
Etiketat: ,

Galliani: Milani, aspak inferior ndaj të tjerëve

Adriano Galliani thotë se Milani nuk është inferior ndaj asnjë skuadre tjetër italiane dhe është optimist se ata do të rikthehen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. “Deri tash këtë sezon ne kemi fituar përballë Lazios dhe Napolit dhe kemi zhvilluar një paraqitje shumë të mirë edhe kundër Juventusit edhe pse jemi mundur”. “Unë mendoj se ky Milan nuk është inferior... 
Etiketat: ,

Milani mund të kualifikohet në LK

Shefi ekzekutiv i Milanit, Adriano Galliani, beson se Rossonerët mund të kualifikohen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Sezoni i kaluar ishte për t’u harruar për kuqezinjtë, mirëpo këtë edicion nën drejtimin e Filippo Inzaghit, ata kanë treguar shenja përmirësimi. Në 16 javët e para, Milani i ka humbur vetëm tri ndeshje dhe aktualisht gjendet vetëm dy pikë prapa... 

Adriano Galliani qetëson tifozët dhe shpjegon merkaton

Adriano Galliani konfirmon se Stephan El Sharawy nuk do të lëviz nga ambjenti kuq e zi. Me këtë deklarat administratori i deleguar i Milanit qarteson situatën duke shtuar se nuk ka patur asnjë kontakt apo ofert me Man.City-in për sa i përket talentit të Milanit.  Ndërsa për Carlos Tevez, Galliani thotë se është synimi krysor i kësaj merkatoje për sulmin e skuadrës dhe bisedimet me... 
Etiketat:

Galliani: Scudetto sërish do të fitohet nga Juventusi

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se Scudetto sërish do të fitohet nga Juventusi këtë sezon. Galliani nuk sheh ndonjë skuadër tjetër e cila mund ta arrijë kampionin në fuqi të Serie A dhe liderin e tabelës. “Absolutisht, kampionati do të shkojë në duart e Juventusit. Kjo është ajo çfarë mendoj unë”, ka thënë Galliani për Rai Sport.  Read More →

Adriano Galliani: Sezonin tjetër luftojmë për titull

Zëvëndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, është shprehur i bindur se Milani sezonin e ardhshëm me ekipin që ka do të luftojë për titull. Milani pas startit të keq është këndellur në tabelë dhe po lufton për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, ndërsa Galliani shprehet i bindur per ambiciet e sezonit të ardhshëm.  Read More →
Etiketat:

Adriano Galliani: El Shaarawy nuk shkon te City

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se Stephan El Shaarawy, nuk do të shkojë te Manchester City. Gallini thotë se El Shaarawy nuk do të përfshihet në ofertën për sulmuesin e Manchester Cityt, Mario Balotelli, siç kanë shkruar së fundi mediat italiane.  Read More →

Kaka e Caroll nuk shkojnë te Milani

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka thënë se me transferimin e Bojan Krkic do të përfundojë aktiviteti transferues i Rossonerëve për këtë afat kalimtar. Kuqezinjtë të martën kanë siguruar shërbimet për një vit të ish-sulmuesit të Barcelonës, ndërsa Galliani e ka bërë të qartë se të përfolurit, Kaka, Andy Carroll dhe Angelo Palombo, nuk do të kalojnë në... 

Milani shprehë interesim për Krkicin

Adriano Galliani është i bindur se Milani do të arrijë ta transferojë Bojan Krkicin nga Roma. Kuqezinjtë duan ta përforcojnë sulmin, ndërsa trajneri Massimiliano Allegri ka kërkuar shërbimet e ish-sulmuesit të Barcelonës. “Po shkojmë në drejtimin e duhur për transferimin e Bojan. Jemi të bindur se mund të arrijmë marrëveshje sot (e martë)”, u ka thënë Galliani gazetarëve.  Read More →

Milani nuk arrinë ta transferojë Kakan

Milani nuk do të arrijë ta transferojë ish-yllin Leite Kaka, kjo pasi zëvëndëspresidentit Adriano Galliani ja kanë bërë bajat këshilltarët e tij, të cilët i kanë rekomanduar ta harrojë brazilianin. La Gazzetta dello Sport konfirmon se Galliani është konsultuar me këshilltarët e tij financiar, ndërsa problemi i taksave të larta ka bërë që Milani të heq dorë nga braziliani. “Problemi...