Home » Posts tagged with "Adnan Januzaj"

Aston Villa pranë Januzajt

Adnan Januzaj si duket i ka ditët e numëruara në Manchester United, pasi trajneri holandez Louis Van Gaal nuk po llogaritë në shërbimet e tij. E ardhmja e Adnan Januzajt është larg Manchester Unitedit, por ai pritet të mbetet në Premier League, transmeton Telegrafi. Sipas medieve angleze, skuadra elitare Aston Villa është shumë pranë për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit anësor,... 

Juve kërkon Januzajn

Juventusi ka nisur angazhimet për transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Bianconerët janë lidhur me futbollistin e Galatasarayt, Wesley Sneijder, mirëpo holandezi është vetëm si alternativë nëse ata dështojnë në transferimin e objektivave primare. Anësori shqiptar i Belgjikës nuk po ia del të sigurojë një vend në skuadrën e Louis Van Gaal, duke e lënë... 

Januzaj mund të luajë

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka bërë të ditur se Adnan Januzaj është rikthyer në stërvitje para ndeshjes kundër Stoke Cityt që zhvillohet më 1 janar. Së bashku me mesfushorin shqiptar, nga lëndimi është rikthyer edhe Ander Herrara dhe pritet që të jenë të gatshëm për takimin e ardhshëm. Trajneri holandez nuk ka konfirmuar nëse ata do të jenë të përfshirë... 

Hull City me çdo kusht dëshiron Januzajn

Sipas Daily Mail, klubi anglez, Hull City nuk është dorëzuar në garën për ta transferuar anësorin shqiptar të Manchester Unitedit, Adnan Januzajn. Reprezentuesi shqiptar i Belgjikës, sipas të gjitha gjasave, gjatë afatit të janarit do të huazohet në një klube tjetër evropiane për shkak se Januzaj nuk është në planet e menaxherit të ‘Djajve të Kuq’, Louis Van Gaal. ‘Daily... 

Adnan Januzaj lakmon PSG-në

Adnan Januzaj raportohet se është duke u kërkuar edhe nga gjiganti francez, Paris Saint-Germain. Anësori shqiptar i Manchester United po anashkalohet nga trajneri i ri i skuadrës, Louis Van Gaal. Në pamundësi për të fituar kohë loje te Djajtë e Kuq, ai raportohet se do të lejohet të largohet në formë huazimi, me Real Sociedad dhe Everton që u përmendën si destinacione të mundshme... 
Etiketat: ,

Januzaj nuk ka vend te United

Transferimet e shumta të Manchester United gjatë afatit kalimtar veror kanë bërë që minutazhi për Adnan Januzaj të jetë shumë më i vogël në krahasim me edicionin e kaluar. Mediat angleze shkruajnë se Louis Van Gaal po konsideron seriozisht huazimin e 19-vjeçarit, ndërsa për shërbimet e talentit shqiptar bëhet e ditur se janë të interesuara Real Sociedad dhe Inter. Djaloshi me pasaportë... 

Sterling mposht Januzajn, shpallet lojtari i ri më i mirë në Europë

Anësori i Liverpoolit, Raheem Sterling, ka arritur të mposhtë Adnan Januzajn për t’u shpallur lojtari i ri më i mirë në botë për këtë vit. Sulmuesi i Liverpoolit, është shpallur si lojtari më i mirë në Europë i cili ende nuk e ka kaluar moshën 21 vjeçare. Ky është një çmimi shumë i merituar për sulmuesin e Liverpoolit, pasi me të vërtetë ka një talent të madhe dhe... 

Interi në bisedime me babain e Januzajt

Interi është në bisedime me anësorin e Manchester United, Adnan Januzaj. Bosi i United pritet që ta lë të lirë si huazim shqiptarin në janar, pasi nuk e sheh pjesë të formacionit të tij startues. Sportmediaset shkruan se drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio e ka bërë tashmë kontaktin e parë, duke biseduar me Abedinin, babain e Januzajt, që po ashtu vepron si agjent i tij. Interi... 

Adnan Januzaj: Dua të qëndroj përjetë te United

Ylli i ri i Manchester United Adnan Januzaj ka deklaruar se dëshiron ta mbyllë karrierën e tij në “Old Trafford”. Shqiptari shpërtheu në fillim të sezonit duke bërë që klubi anglez të rinovonte edhe për 5 vite të tjera me të, ndërsa në fitoren e fundit ndaj Shakhtar Donetsk bëri edhe debutimin e tij në Champions League. 18-vjeçari është i qartë në idetë e tij: ai... 
Etiketat:

Daily Mail: Adnan Januzaj ka potencial

Daily MailParaqitja e parë e Adnan Januzajt në Ligën e Kampionëve është vlerësuar si pozitive nga mediat britanike. Tabloidit britanik, Daily Mail ka shkruar se talenti kosovar me paraqitjen ndaj Shakhtar Donetsk ka treguar se ka potencial. Sipas kësaj gazete, ai i ngjan një lojtar tradicional të Manchester Unitedit në çdo kuptim, derisa teknikisht është i shkëlqyer. Ai gjithashtu ka... 
Etiketat: