Home » Posts tagged with "Admir Mehmedi"

Fortuna Duesseldorfi kërkon Xhakën e Mehmedin

Skuadra e Bundesligës gjermane në futboll, Fortuna Duesseldorf, është e interesuar që gjatë afatit kalimtar të janarit të sigurojë shërbimet e dy futbollistëve shqiptarë, Granit Xhaka e Admir Mehmedi, bën të ditur “Fussball.ch” të dielën. Xhaka, 20-vjeçar, është pjesë e skuadrës gjermane Borussia Moenchengladbach, mirëpo aktualisht po luan rolin e rezervistit dhe... 

Shaqiri me Baselin mposhtën Mehmedin me Zurichun

Xherdan Shaqiri dhe Baseli i tij kanë fituar derbin e parë të edicionit të ri të garave në Superligën e Zvircës në futbolli, pasi që kanë mposhtur Admir Mehmedin dhe Zurichun me rezultatin 3:2. Shaqiri luajti si titullar për 73 minuta, kurse Mehmedi u aktivizua vetëm 5 minutat e fundit të ndeshjes. Shaqiri ka shënuar het-trik të trofeve, duke fituar edicionin e kaluar titullin... 

Nikçi e Mehmedi titullarë në fitoren e Zurich-ut

Dy futbollistët shqiptarë, Adrian Nikçi e Admir Mehmedi, luajtën titullarë në radhët e skuadrës së futbollit Zurich. Skuadra e Zurich-ut shënoi fitore me rezultat 4:2 kundër St. Gallenit, ndeshje e zhvilluar në kuadër të përgatitjeve për kampionatin e ri zviceran të futbollit. Nikçi e Mehmedi luajtën 46 minuta, të cilët u zëvendësuan nga Margaraiz përkatësisht Ivanishvili.... 

Zvicra U-19 humb kundër Serbisë U-19

Futbollisti shqiptar, Admir Mehmedi, ka shënuar gol për kombëtaren e Zvicrës U-19, por fatkeqësisht nuk arritën të shënojnë fitore kundër kombëtares së Serbisë U-19, në ndeshjen e tretë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-19 në futboll. Mehmedi luajti mjaft mirë, i cili shënoi gol në minutën e 58-të, duke e zvogëluar epërsinë në 1:2, ndërsa Lang barazoi 2:2 në minutën... 

Zurich-Xamax 3:3

Futbollisti Admir Mehmedi dëshmoi formë të mirë në ndeshjen e fundit (36-të) të Superligës së Zvicrës, ku Zurich barazoi me rezultat 3:3 si mysafirë me Xamax-in. Admir Mehmedi realizoi gol në minutën e 61-të të takimit, ndërsa një minutë më vonë zëvendësohet nga Hassli. Edhe Adrian Nikçi luajti 76 minuta dhe është ndërruar nga Gajiqi. Golat për Zurich-un i shënuan: Margairaz... 

Zurichu shënoi fitore kundër Sionit

Skuadra e Zurich-ut shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Sionit, në ndeshjen e javës së 35-të të Superligës së Zvicrës në futboll. Admir Mehmedi ka shënuar gol në minutën e pestë të takimit. Admir Mehmedi me Adrian NIkçin luajtën titullarë te Zurich-u dhe dëshmuan formë jashtëzakonisht të mirë. Kjo fitore Zurich-ut ia siguron vendin e shtatë në tabelë me 44 pikë. Qysh në... 

Mehmedi ia solli fitoren Zurich-ut

Futbollisti Admir Mehmedi është aktivizuar në minutën e 79-të, por ka qenë protagonisti i fitores së Zurich-ut me rezultat 3:2 kundër skuadrës së Grasshoppersit, në ndeshjen e javës së 28-të të Superligës së Zvicrës në futboll. Mehmedi në minutën e 91-të shënoi golin e fitores së madhe te skuadrës së tij. Mehmedi për 11 minuta sa është aktivizuar ka mrekulluar me lojë... 

Ndjenjë e mirë kur luajta kundër Realit

Cila skuadër e njohur franceze e ka kërkuar Mehmedin? Në Champions Leagua përballë ka pasur Pepen e Realit, por cila humbje e ka hidhëruar më së shumti Mehmedin? Kampioni në fuqi i Zvicrës, Zurichu ka nisur përgatitjet për edicionin pranveror, me të cilën skuadër stërviten edhe dy shqiptarë: Admir Mehmedi dhe Adrian Nikçi. Sulmuesi i Zurich-ut, Mehmedi ka thënë se kanë ambicie... 

Mehmedi: Do ta zëmë vendin e dytë

Admir Mehmedi, sulmues, dhe Adrian Nikçi, mesfushor, të hënën nisin stërvitjet për edicionin e pranveror me skuadrën e tyre, kampionin në fuqi, Zurich. Synimet e këtyre dy futbollistëve janë që në stinorin pranveror të luftojnë të ngjiten sa më lart në tabelë. “Jam i bindur se me potencialin që kemi në pranverë do të zëmë vendin e dytë në Superligën e Zvicrës dhe njëherësh... 

Baseli me Feratin mposhtën kampionin

Skuadra e Baselit shënoi fitore me rezultat 4:2 kundër kampionit të Zvicrës, Zurich, në ndeshjen e vlefshme të çerekfinales së kupës së Zvicrës në futboll. Futbollisti Beg Ferati, që luan në pozitën e mbrojtësit, është aktivizuar nga minuta e 65-të në radhët e Baselit. Në fanellën e Zurichut si titullarë 84 minuta është aktivizuar Admir Mehmedi. Ferati i Baselit dhe Mehmedi...