Home » Posts tagged with "Adem Jashari"

Burim Hasani fitues i turneut “Adem Jashari”

Boksieri kosovar Burim Hasani ka fituar çmimin kryesor të turneut ndërkombëtar të boksit “Adem Jashari”. Boksieri i kategorisë deri në 64 kilogramë, të dielën në Prishtinë, në meçin final, mposhti italianin Manuel Lorenco me rezultatin 2:0. Hasani ishte bindshëm më i mirë se kundërshtari, sikurse që u dallua edhe të shtunën kundër Kristian Shytanit (Shqipëri), në... 

Mysafirët me ‘gishta në gojë’

E veçanta e javës së 33-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll është rekordi i shikueshmërisë në stadiumin e qytetit “Adem Jashari” në Mitrovicë, ku ishin tubuar më së 20 mijë adhurues. Ky është rekordi i parë i pasluftës për shikueshmëri dhe që kujtoi kohët e arta të Trepçës në vitet 1977-78 kur luante në ish-ligën e parë të shtetit që nuk ekziston... 

Më 2 dhe 3 qershor zhvillohen ndeshjet e barazhit

Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës bënë të ditur se të mërkurën dhe të enjten (me 2-3 qershor) do të zhvillohen ndeshjet e barazhit në futboll. Të mërkurën, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë takohen Vëllaznimi i Gjakovës, i dhjeti në renditjen e tabelës në Superligë dhe i treti i ligës së parë, Besiana. Ndeshja zhvillohet në orën 16.00 dhe ajo skuadër... 
Etiketat: ,

Trepça, kampion i ri

Në një atmosferë të bukur sportive në stadiumin e futbollit “Adem Jashari” në Mitrovicë, skuadra e Trepçës nga Mitrovica ka shënuar fitore me rezultat 2:1 kundër rivalit të papërshtatshëm, Besës nga Peja, në ndeshjen e javës së fundit (33-të) të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Trepça me fitoren që shënoi me shifra 2:1 stoliset edhe me titullin e kampionit... 

KV Drenica-Rukolli ngadhënjeu në turneun “Adem Jashari”

Në Skenderaj përfunduan aktivitete Sportive, të cilat u organizuan në përvjetorin e 12-të të luftës dhe sakrificës sublime të Komandanti Legjendarë, Adem Jashari, me familje. Kështu për nder të këtij përvjetori në Skenderaj u mbajtën turnetë në shah dhe volejboll. Përveç aktivitetit të shahut, është zhvilluar edhe turneu i volejbollit në konkurrencën e meshkujve. Turneu... 
Etiketat: ,

Kosova, fituese e turneut

Kombëtarja e Kosovës në futsall është fituese e turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Turneu është mbajtur në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë. Kosova në finale mposhti me rezultat 6:2 Malin e Zi. Shënues për Kosovën ishin: Ramadan Alaj (8’, 39’, 40’), Azem Brahimi (16’), Mentor Mejzini (21’) dhe Synaj Keçi (40’), ndërsa për Malin e Zi realizuan... 
Etiketat:

Vokrri: Ta nderojmë sa më mirë Komandantin Legjendar Adem Jasharin!

Nuk do të organizohet turneu i futbollit të madh, por do të mbahet turneu në futsall në nderim të Komandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, njoftojnë zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës. Turneu përkujtimor për Komandantin legjendar “Adem Jashari” organizohet në kuadër të manifestimit “Jetojmë me Lavdinë Tuaj” dhe mbahet në Qendrën... 
Etiketat:

Shtyhet fillimi i stinorit pranveror në volejboll

Zyrtarët e Federatës së Volejbollit të Kosovës nuk përtojnë të marrin nganjëherë edhe vendime të çuditshme. Ata e kanë ditur me kohë se me 6-7 mars janë disa turne në nderim të Familjes së Komandantit Legjendar, Adem Jashari, por patën marrë vendim që stinori pranveror të nis me 6-7 mars. Ndërkohë, Federata e Volejbollit e Kosovës nëpërmjet një komunikate bënë të ditur... 
Etiketat: ,

Çerekfinalja e Kupës së Kosovës

Fituesi aktual i Kupës së Kosovës në futboll, skuadra e Hysit, në ndeshjet çerekfinale do të ketë punë me Lirinë. Të mërkurën në Federatën e Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për ndeshjet çerekfinale. Skuadra e Hysit ndeshjen e parë e luan në Merdar më 24 shkurt, ndërsa atë të kthimit në Prizren katër ditë më vonë (28 shkurt). Skuadra kampione e vjeshtës... 

Pjesëmarrës 12 shtete, por jo edhe sllovenët

“Në turne nuk do të marrin pjesë boksierët nga Sllovenia, ndërsa boksierët nga 12 shtete të tjera do të jenë pjesëmarrës në turneun më të madh ndërkombëtar ‘Adem Jashari’”, tha Mehmet Bogujevci, sekretar i përgjithshëm i FBOXK-së. “Në turne nuk do të marrin pjesë boksierët nga Sllovenia, ndërsa boksierët nga 12 shtete të tjera do të jenë pjesëmarrës në turneun...