Home » Posts tagged with "33-vjeçari"

Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, do të jetë për së paku një javë jashtë aksionit, njofton Milannews.it. 33 vjeçari thuhet të ketë pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së djathtë, ndërsa supozohet se ai do të mungojë për së paku një muaj. Marco Amelia pritet ta zëvëndësojë atë, por Abbiati nuk do ta ketë rastin të luajë në supersfida të tilla si Real Madrid... 

Almunia merr lavdata nga Wenger

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se përgjigja e portierit Manuel Almunia ka qenë fantastike. 33-vjeçari spanjoll ishte afër të largohet nga Emirates këtë verë, por vazhdoi të jetë pjesë e klubit londinez dhe tashmë ka treguar një formë të mirë. Wenger ka lavdëruar aftësitë e Almunia për të lënë prapa afatin kalimtar dhe për të treguar paraqitje të mira për klubin. “Manuel... 

Stuttgart nënshkruan me Camoranesin

Stuttgart ka kompletuar transferimin e anësorit të Juventusit, Mauro Camoranesi. Italiani ka nënshkruar marrëveshje njëvjeçare me klubin e tij të ri, me opsion për ta vazhduar atë edhe për një vit. Klubi i Bundesligës ka pasur një fillim zhgënjyes në javët e para të sezonit të ri dhe aktualisht qëndron në pozitën e fundit në tabelë. 33-vjeçari Camoranesi fillimisht ishte në...