Home » Sporte tjera » Taçi sjell Gorbaçev në Tiranë

Taçi sjell Gorbaçev në Tiranë

Presidenti i ish-Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçev vjen në Shqipëri më 30 nëntor. Ka qënë një ftesë e Presidentit të Federatës Shqiptare të Shahut, Rezart Tacit drejtuar Gorbacev që ish-presidenti sovjetik të jetë i pranishëm në finalen e Kampionatit Botëror të Shahut për Femra.

Taçi fton Gorbacev të japë titullin kampion bote për fituesen e këtij kampionati që po zhvillohet këto ditë në Tiranë.

Duket se Gorbaçev e ka mirëpritur ftesën dhe ka pranuar të jetë i pranishëm në këtë event duke konfirmuar ardhjen në muajin Nëntor, data 30.

Manjati i naftës dhe nismat e tij të mëparshme…

Më herët gjatë 4 viteve të shkuara bosi i naftës në Shqipëri Rezart Taçi ka mundësuar ardhjen e dy skuadrave të njohura në Tiranë, AC Milan dhe Reali të Madridit të cilat kanë zhvilluar ndeshje përkatësisht përballë kombëtares shqiptare dhe FC Gramozit, skuadër e cila finacohejt nga vetë manjati i naftës dhe që tani milion në kategorinë e dytë shqiptare.

Portali Lajmeshqip.com

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni