Home » Futboll » Sulimani ia solli fitoren Austrisë

Sulimani ia solli fitoren Austrisë

emin sulimaniFutbollisti shqiptar, Emin Sulimani, ka qenë kreator i fitores së Austrisë së Vjenës.

Ai ka shënuar gol në minutën e 35-të, me të cilin gol e kanë mundur me rezultat 1:0 A. Kärntenin, në kuadër të javës së 17-të të Kampionatit të Austrisë në futboll.

Sulimani ka qenë ndër figurat më të mira në lojë dhe me golin e tij ia solli tri pikë të rëndësishme Austrisë në luftë për titullin e kampionit.

Austria renditet në vendin e tretë në tabelën e klasifikimit me 32 pikë të tubuara.

Dorën në zemër Sulimani me shokë ka pritur fitore më bindëse, por kjo nuk ndodhi, pasi që rivali është mbrojtur me sukses. /boasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni