Home » NBA » Spurs-at fitojnë kundër Milwaukee Bucks-at

Spurs-at fitojnë kundër Milwaukee Bucks-at

sports-nba-colTim Duncan ka shënuar 24 pikë dhe 12 kërcime, derisa San Antonio Spurs mposhti Milwaukee Bucks me rezultat 112-98.

Rezerva Matt Bonner shënoi 23 pikë, përfshirë gjashtë trepikësha, derisa Spurs bëri dy fitore radhazi për të barazuar numrin e fitoreve dhe humbjeve këtë sezon, 6-6. George Hill kontribuoi me 14 pikë.

Ersan Ilyasova me 20 pikë ishte shënuesi më i mirë për Milwaukee, që me këtë humbje i dha fund tre fitoreve radhazi.

Bucks tash kanë katër humbje, krahas tetë fitoreve këtë sezon. Brandon Jennings ndihmoi ekipin me 12 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni