Home » KickBox

Boksierin serb nuk e motivon as kënga për Kosovën, rrahet keq (Video)

Darko Miliçiq nuk ka triumfuar në debutimin e tij në kick-boks. Ish-basketbollisti i NBA-së, gjithmonë ka theksuar patriotizmin e tij, dhe në momentin që po hynte në ring të boksit, atë e përcillte në prapavijë kënga “Oj Kosovë, Oj Kosovë”, transmeton Telegrafi. Por, si duket kjo këngë nuk e ka motivuar boksierin serb, sepse ai u detyrua të tërhiqet nga lufta, pasi që u rrah... 

Ismail Keta tërhiqet nga Kick Box

Kampioni i Botës në Kick Box,  Ismail Keta deklaron se nuk do të garojë më. Sportisti 38-vjeçar është shprehur në studion e emisionit  “Mëngjes Express” në  RTV “Ora News” se pas tërheqjes do të merret me të rinjtë nëpër shkolla. “Do të merrem me të rinjtë për t’i larguar nga veset dhe për t’i drejtuar nga sporti, pasi kjo është edhe një  mënyrë për të... 

Ismail Keta: Kam luftuar edhe i vetem per te nderuar flamurin shqiptar

Ne fillim te ketij muaji, kikboksieri nga Bulqiza arriti te shpallet kampion bote, duke i bere shqiptareve nje dhurate mjaft te bukur me rastin e 100-vjetorit te Shpalljes se Pavaresise Shqiperia e vogel mund te krenohet me nje kampion te madh ne boten e sportit. Ne fillim te ketij muaji, Ismail Keta, i cili njihet per publikun e huaj me emrin Xhoni Keta, u shpall kampion bote ne kikboks, duke i bere... 
Etiketat:

Kabashi nokauton Panton në rundin e parë

Kikboksieri nga Istogu, Besim Kabashi të shtunën në Munich të Gjermanisë ka fituar edhe titullin e peshës super të rëndë (+95 kg), pasi që ka fituar me nokaut në rundin e parë kundër italianit, Luca “Tigri” Panto. Kabashi prej vitit 2008 ka qenë kampion i peshës deri 95 kg, ndërsa me këtë e ka shpallur veten kampion absolut i peshave të rënda në kikboks. Pas rrëzimit në rundin... 

Përvojë e mirë

Kick-boksieri i mirënjohur shqiptar, Besim Kabashi, që mbron ngjyrat e kombëtares së Gjermanisë, ka mbajtur seminarin për garues dhe trajnerë të kick-box-it. Ligjërimet e tija si dhe pjesa praktike që ka demonstruar në sallën e kick-box-it në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë, kanë qenë shumë domethënëse për garues dhe trajnerët. Edhe kryetari i Federatës... 
Etiketat:

Menxhiqin e pret garë shumë e vështirë

Njëri prej kick-boksierëve më të mirë të Kosovës, Tahir Menxhiqi, i cili jeton dhe vepron në Holandë, do të jetë pjesëmarrës në garën e rëndësishme botërore “WorldMax 2010” në kick-box që mbahet në Tokio të Japonisë. Ky eveniment mbahet me 5 korrik dhe Menxhiqi për herë të dytë merr pjesë në këtë garë. Menxhiqi me 5 korrik përballet me japonezin, Yukihiro Komiya.... 

Rrëmbyen dy medalje në Gjermani

Kick-boksierët e kombëtares së Kosovës fituan dy medalje (një të artë dhe një të argjendtë) në turneun ndërkombëtar në Gjermani. Garuesit tanë në secilën disiplinë dëshmuan cilësi të lartë. Medalje të artë ka fituar Ilir Menxhiqi në kategorinë -60 kg në disiplinën K-1 rules. Menxhiqi dëshmoi mjeshtëritë e tija, duke mahnitur me cilësitë e tija më së një mijë shikues... 

Dumoshi priti kamponin e botës, Xhavit Bajramin

Vlora Dumoshi, drejtoresh e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e Prishtinës, priti në një takim Xhavit Bajramin, kampion i Botës në Kick-Box. Dumoshi uroi Bajramin për mbrojtjen e titullit të kampionit të Botës në versionin me prestigjioz të ISKA kundër ukrainasit Dimitri Bezus, duel i cili u mbajt më 8 maj të këtij viti në Prishtinë. Ndërkaq, Xhavit Bajrami,... 

Bajrami: Do ta mposht edhe britanikun

Kryetari i ISKA-së për Evropë, Fritz Exenbeger, ka thënë se më 8 maj në Prishtinë do të jetë ngjarje e madhe dhe adhuruesit do të kenë mundësinë të kënaqën me spektaklin e K-1 të Gladiatorëve. Kampioni i botës (K-1 Nata e Gladiatorëve) në kategorinë e rëndë, në versionin e ISKA (International Sport Kickboxing Asociation), Xhavit Bajrami, me padurim pret që ta mbrojë titullin... 

Presidenti Sejdiu priti kick-boksierin Bajrami

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu priti Xhavit Bajramin, i cili mbrojti titullin e kampionit në versionin ISKA në kick-box, në meçin me Fredi Kemajo. Presidenti e përgëzoi Bajramin për fitoren dhe i uroi suksese më të mëdha edhe në të ardhmen. Xhavit Bajrami ka fituar më parë edhe titullin Grand prix në version K1 në kick box. Kick-boksieri Bajrami e falënderoi...