Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Sot do të hidhet shorti për Botërorin “Afrika 2010”

Sot do të hidhet shorti për Botërorin “Afrika 2010”

logo_fifa_2010_400_bordersCape Town, 4 dhjetor –  Në qytetin Cape Town të Afrikës së Jugut sot hidhet shorti për Kampionatin Botëror të Futbollit 2010.

Tridhjetë e dy kombëtare do të ndahen në tetë grupe.

Hedhjen e shortit do ta drejtojë aktorja jugafrikane Charliz Theron.

Bartësit e grupeve do të jenë kampioni aktual, Italia, kampioni evropian Spanja, si dhe Brazili, Holanda, Gjermania, Argjentina, Anglia dhe Afrika e Jugut.

Pas një kohe të gjatë Franca nuk është në mesin e bartësve të grupeve.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni