Home » Kampionati Italian » Sneijder: Nuk më mungon Madridi

Sneijder: Nuk më mungon Madridi

snajderMesfushori i Interit, Wesley Sneijder, pëlqen gjithçka në Itali, që nga klubi e qyteti deri te atmosfera në stadiume dhe thotë se nuk pendohet që është larguar nga Madridi.

Sneijder ka vetëm disa muaj që është transferuar në Inter nga Reali i Madridit, por ka shijuar çdo minutë që kur ka arritur në gadishull.

“Më pëlqen gjithçka në Itali dhe të luaj këtu është e përkryer. Kurrë nuk kam qenë më i lumtur se që jam në Milano, kurrë nuk e kam pasur këtë ndejë”.

“Çfarë më mungon nga Madridi? Absolutisht asgjë. Kurrë nuk jam penduar që jam larguar nga Madridi. Interi është më shumë klub, ka më shumë punë ekipore, njerëzit janë më miqësor dhe ët ndihmojnë të zgjidhësh problemet e vogla”, ka thënë holandezi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni