Home » Futboll » Skocia shkarkoi trajnerin, Burley

Skocia shkarkoi trajnerin, Burley

burlePërfaqësuesja e Skocisë ka shkarkuar trajnerin e saj, George Burley pas rezultateve të dobëta, dhe disfata e fundit në fundjavë nga Uellsi ishte ndeshja e fundit që Burley drejtoi skocezët.

Federata Skoceze e Futbollit përmes një komunikate për media deklaroi që Burley do të largohet pasi dështoi të kualifikoi Skocinë në Botërorin e radhës.

“Tani kemi katër muaj kohë për të gjetur një trajner të ri, të jemi të gatshëm për ndeshjen me Çekinë” deklaroi shefi ekzekutiv i federatës skoceze të futbollit, Gordon Smith.

Burley, 53 vjeçar më parë ka qenë trajner në skuadrat angleze, Ipswich Town dhe Derby County. /kohanet

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni