Home » Kampionati Anglez » Sir Alex Ferguson kundër simulimeve

Sir Alex Ferguson kundër simulimeve

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë se klubet duhet të jenë unanimisht kundër simulimeve në fushën e lojës.

“Gjatë javës në shoqatën e menaxherëve u ngrit shqetësimi i simulimeve. Cilat janë dënimet? A vijnë ato nga klubi apo nga FA? Mendoj se FA ka problem sepse është legale ata që bëjnë. A mund të detyrojnë klubet t’i dënojnë lojtarët”.

“Ju duhet që t’u tërhiqni vërejtjen lojtarëve. Këtë e kam bërë me Cristiano Ronaldon. Ai ishte djalosh i ri, kur erdhi filloi të simulonte dhe unë e kam larguar këtë ves nga ai. Dhe kjo nuk është përsëritur më te ai”, ka thënë Ferguson.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni