Home » Kampionati Anglez » Sir Alex Ferguson: Chelsea, jo aq i mirë

Sir Alex Ferguson: Chelsea, jo aq i mirë

Bosi i Manchester United, Sir Alex Ferguson, e vlerëson ekipin e Jose Mourinhos kur portugezi ishte te Chelsea si ekip më të fortë se sa ekipi aktual i Roberto Di Matteos.

“Unë nuk do të thosha se ky është ekipi më i fortë i Chelseat. Ktheni kohën te ekipi i Mourinhos, ata ishin kompakt dhe të vështirë për t’u mposhtur”.

“Ajo ishte periudha e artë e Didier Drogbas, John Terry dhe Lampard ishin më të rinj. Lampard shënonte nga 30 gola prej mesfushës, tani nuk e bën më kurrë. Ata ishin ekip vërtet i fuqishëm, i vështirë për t’u mposhtur dhe i pamëshirshëm para portës”, ka thënë Ferguson.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni