Home » Basketboll » Sigal Prishtina e pushton Bullgarinë

Sigal Prishtina e pushton Bullgarinë

sigalprishtinaPrishtina ka arritur një fitore sensacionale në udhëtim te Rilski në Bullgari me rezultat 71 – 94.Sigal Prishtina në asnjë moment gjatë takimit nuk e rrezikoi fitoren, por hapi drejt saj u bë në çerekun e parë.

Ishte Bavcic ai që shkëlqeu në fillim të takimit me 10 pik të realizuara, i shoqëruar edhe nga kapiteni Edmond Azemi.Në vazhdim të takimit Dardan Berisha ai që shkëlqeu dhe që në fund ishte edhe realizatori më i mirë me 34 pikë.

Pas tij ishte Bavcic që shkëlqeu me 15 pikë, i ndjekur nga Hulls me 14 pikë, Mavunga 12 pikë dhe kapiteni Edmond azemi me 8 pikë.Prishtina kështu shfaq ndeshjen më të mirë këtë sezon dhe është vetëm një paralajmërim për atë që i pret kundërshtarët në Ligën Ballkanike.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni