Home » Basketbolli i Kosovës » Sigal Prishtina – kampion vjeshtorë

Sigal Prishtina – kampion vjeshtorë

sigalBasketbollistët e Sigal Prishtinës shënuan fitore të lartë me rezultat 129:71 ndaj Dritës së Gjilanit, në ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtor të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll.

Kryetrajneri Arben Krasniqi nuk ka pasur sfidë të vështirë dhe me lehtësi djelmoshat e tij deklasuan Dritën. Sigal Prishtina me 13 fitore, një humbje, me 26 pikë të tubuara shpallet kampione vjeshtore.

Drita e përfundoi stinorin vjeshtor në vendin e fundit me 17 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni