Home » Boks » Shtyhet për shkurt takimi Holifild – Bota

Shtyhet për shkurt takimi Holifild – Bota

Takimi i boksit ndërmjet Ivander Holifildit dhe Fransis Botës për titullin e kampionit në kategorinë e rëndë në versionin WBF është shtyrë për fundin e muajit shkurt.

Takimi do të zhvillohet më 20 shkurt në Kampalë dhe jo më 16 janar siç ishte planifikuar fillimisht.

Holifildi 47 – vjeçar ka fituar 5 nga 12 takimet e fundit, ndërsa 2 takimet e fundit i ka humbur nga Valuev dhe Ibragimov.

Bota në tetor ka rikthyer titullin e kampionit në versionin WBF pas barazimit me kubanezin Padro Karion.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni