Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Shqipëria në vendin e 98

Shqipëria në vendin e 98

kupaZuerich, 20 nëntor – Përfaqësuesja e Shqipërisë ka rënë për një pozitë në renditjen e re të FIFA-s të publikuar të premten, për periudhën tetor-nëntor. Shqipëria tash zë pozitën e 98-të me 327 pikë.

Kuq e zinjtë kufizohen me Kinën që është e 97-ta dhe Armeninë e 99-ta. Shqipëria në fundjavë barazoi pa gola me Estonin.

Renditjen e re të FIFA-s e kryeson Spanja me 1622 pikë. Spanja ka rimarrë pozitën e parë pas fitoreve të shënuara në ballafaqimet miqësore me Argjentinën dhe Austrinë. Brazili ka rënë në pozitën e dytë me 1592 pikë, ndërsa që nga korriku ka kryesuar këtë renditje.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni