Home » Futboll » Shqipëria më 3 mars luan miqësore me Luksemburgun

Shqipëria më 3 mars luan miqësore me Luksemburgun

shqiperia aKombëtarja e Shqipërisë me 3 mars do të zhvillojë ndeshje miqësore me kombëtaren e Luksemburgut. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të përgatitjeve për Euro 2012.

Federata Shqiptare e Futbollit dhe trajneri i kuqezinjve, Josip Kuzhe, kanë nisur zbatimin e projektit të kombëtares në kuadër të përgatitjeve për kampionatit evropian, që do të zhvillohet në Poloni dhe Ukrainë.

Përveç grumbullimit 10 ditor në Turqi, është planifikuar edhe zhvillimi i disa takimeve miqësore, por i pari më 3 mars të vitit të ardhshëm. Ndeshja me Luksemburgun do të zhvillohet në shtetin e vogël të Beneluksit, që ndodhet në kufi me Holandën, Belgjikën dhe Gjermaninë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni