Home » Futboll » Shpërthen Besnik Hasi

Shpërthen Besnik Hasi

Shpërthen Besnik HasiBesnik Hasi ka reaguar ashpër pas ofendimit dhe banerit provokativ që iu bë lojtarit të tij te Anderlecht, Steven Defour. Tifozët e Standard Liege publikuar një foto të Defour me kokën e këputur, gjë e cila e ka irrituar fort Hasin.

“Ky është turp. Futbolli belg duhet të ndërmarrë të gjitha hapat për këtë provokim të rëndë. Nuk është fyer vetëm futbollisti i jonë, por krejt futbolli belg.

Gjëra të tilla janë rreptësisht të ndalueshme, përndryshe nëse nuk dënohen këto sjelljhe, mund të përsëriten përsëri. Ne jemi duke pritur dënimin sepse ky provokim ne na ka kushtuar” ka thënë Hasi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni