Home » Futboll » Shaqiri sonte në Milano, nesër nënshkruan dhe bën testet mjekësore

Shaqiri sonte në Milano, nesër nënshkruan dhe bën testet mjekësore

shaqiri-sonte-n-euml-milano-nes-euml-r-n-euml-nshkruan-dhe-b-euml-n-testet-mjek-euml-sore_hdSuperylli i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do të arrijë sonte mbrëma në Milano, për të zhvilluar nesër testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës.

Shaqiri definitivisht ka kaluar te Interi dhe do të mbrojë ngjyrat e klubit Nerazzur për tri vitet e ardhshme.

Marrëveshja në vlerë 14 milionë euro u finalizua mes klubeve dhe tani Bayerni ka konfirmuar se lojtari nesër do të bëjë testet mjekësore e më pas do të nënshkruajë edhe kontratën.

Interi për Shaqirin ka mposhtur Liverpoolin, Juventusin, Stoke Cityn dhe një sërë skuadrash tjera.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni