Home » Futboll » Shaqa i interesuar për Liverpoolin

Shaqa i interesuar për Liverpoolin

shaqa-i-interesuar-p-euml-r-liverpoolin_hdAnësori shqiptar i Bayern Munich, Xherdan Shaqiri, pret ofertë nga Liveprooli gjatë kësaj jave.

Mirror shkruan se Redsat kanë bërë një interesim për Shaqirin, me klubin anglez që është i gatshëm të paguajë rreth 10 milionë funte për shqiptarin e Zvicrës.

Shaqiri mund të luajë në disa role në mesfushë dhe në sulm, dhe Rodgers do të dëshironte ta sjellë atë në Anfield.

Për lojtarin të interesuar janë edhe Inter dhe Juventus, por pavarësisht raporteve se lojtari dëshiron të shkojë në Itali, burime thonë se lojtari më parë do të zgjidhte Liverpoolin.

Kjo edhe për faktin se skuadra angleze është e gatshme të realizojë transferim të përhershëm, derisa ato italiane e duan atë në formë huazimi. /Telegrafi

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni