Home » Kampionati Italian » Seria A, rezultate befasuese

Seria A, rezultate befasuese

13-seria-A4Java XVI e kampionatit italian në futboll ka dhuruar befasi të mëdha, ku ekipet kryesuese kanë marrë mësim të mirë nga “modestët”. Interi është ndalur në fushën e Atalantës në barazim 1-1.

Kampionët ishin të parët që kaluan në avantazh me anë të Militos, në pjesën e parë, por vendasit e Atalantës barazuan gjithçka në të dytën. Interi e mbylli ndeshjen me 10 futbollistë, pas daljes me dy kartonë të verdhë të Wely Schnaiderit.

Goditjen më të rëndë sot e mori skuadra e Milanit, e cila është mposhtur brenda në fushën e vet nga Palermo me rezultatin e pastër 2-0. Golat për miqtë u shënuan nga Mikoli dhe Breshiano. Milani humbi kështu mundësinë për të ngushtuar diferencën me Interin kryesues.

Edhe Fiorentina dështoi këtë javë në fushën e Kievos me rezultat 1-2. Nga ekipet kryesuese vetëm Parma arriti të fitojë 2-1 përballë Bolonjës. Me këtë fitore emilianët konfirmojnë vendin e katërt me 28 pikë.

Rezultatet

Cagliari 3 – 3 Napoli
Bari 3 – 1 Juventus
Milan 0 – 2 Palermo
Atalanta 1 – 1 Inter Milan
Catania 0 – 1 Livorno
Chievo 2 – 1 Fiorentina
Lazio 1 – 0 Genoa
Parma 2 – 1 Bologna
Siena 2 – 1 Udinese

Sonte 20:45 Sampdoria – Roma  /kohanet

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni