Home » Futboll » Sebastian Giovinco pjesë e Torontos

Sebastian Giovinco pjesë e Torontos

Sebastian Giovinco pjesë e TorontosAnëtari i Juventusit, Sebastian Giovinco, do të kalojë te klubi kanadez Toronto në fund të sezonit.Giovinco ka nënshkruar kontratë katër vjeçare për skuadrën e ligës MLS.

“Toronto njofton se ka arritur të nënshkruajë me mesfushorin e përfaqësueses italiane Sebastian Giovinco. Ai do t’i bashkohet klubit pasi të përfundojë sezoni në Serie A. Detajet e marrëveshjes nuk do të publikohen”, ka njoftuar klubi.

Giovinco më parë është kërkuar nga shumë skuadra evropiane duke përfshirë Fiorentinën dhe Arsenalit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni