Home » Futboll » Schweini është fenomen

Schweini është fenomen

schweini-euml-sht-euml-fenomen_hdDrejtori sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer, e ka quajtur ‘fenomen’ mesfushorin Bastian Schweinsteiger.

Futbollisti gjerman ka qenë lojtar kyç në sukseset e bavarezëve në vitet e fundit dhe në 12 vitet e kaluara në Allianz Arena, mes tjerash, ka fituar shtatë tituj të Bundesligas dhe Ligën e Kampionëve.

Po ashtu, me kombëtaren e Gjermanisë e fitoi Kupën e Botës në Brazil.

“Për mua, Bastian është një fenomen. Ai ka punuar shumë për t’u kthyer në fushë, gjë që më ka lënë mbresa të mëdha”.

“Ai është i fuqishëm dhe ka një vullnet mbresëlënës”, ka deklaruar Sammer. /Telegrafi

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni