Home » Kampionati Spanjoll » Schuster këshillon Raulin të largohet nga Reali

Schuster këshillon Raulin të largohet nga Reali

Bernd Schuster ka këshilluar sulmuesin Raul të largohet nga Real Madrid dhe të kalojë vitet e fundit të karrierës së tij, në ndonjë klub tjetër. Ish-trajneri i Realit ka thënë se Raul meriton më tepër, sesa të përfundoj karrierën si zëvendësues.

“Ai nuk do të humbte merita, nëse do të largohej për të luajtur diku tjetër. Ai do të luante më tepër. Mendoj se do të ishte më i lumtur dhe tifozët do ta kujtonin përsëri se çfarë futbollisti i mirë është ai. Por, të gjithë marrin vendimet e tyre”, tha Schuster.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Schuster këshillon Raulin të largohet nga Reali "

 1. erdi says:

  S’largohet ky se eshte legjenda e Realit.

Komentoni