Home » Formula 1 » Schumacheri: Kam mundësi të mirë për t’ia dalë

Schumacheri: Kam mundësi të mirë për t’ia dalë

Michael Schumacher kthehet në F1 me “Mercedes” me një synim të qartë për ta fituar titullin botëror brenda tre viteve të kontratës.

Schumacher që shquhet me vozitje dhe që gjithmonë bënë mrekullia ka dhënë deklarata shumë optimiste.

“Në projektin tonë afatgjatë më ‘Mercedes’-in kemi vendosur një objektiv të qartë: unë dua të ribëhem kampion bote.

“Ndoshta kjo nuk do të ndodhe në stinorin e parë, por nëse marrim parasysh periudhën tre vjeçare ka mundësi të mirë për t’ia dalë”, tha shtatë herë kampioni i botës, Schumacher për gazetën “Bild”

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni