Home » Kampionati Italian » Santon 40 ditë në pushim për shkak të operimit

Santon 40 ditë në pushim për shkak të operimit

davide_santonMilano, 19 nëntor – Mbrojtësi italian i Interit, Davide Santon, do të qëndrojë jashtë fushës për 40 ditë, pasi është operuar në gjurin e djathtë të mërkurën.

Santon ka marrë dëmtimin gjatë ndeshjes së U-21 të Italisë kundër Luksemburgut të zhvilluar të martën.

“Operimi ka zgjatë 45 minuta dhe rezultatet janë shumë të mira. Në ditët e ardhshme ai do të nisë fazën e rehabilitimit”, shkruan faqja zyrtare të Interit.

Santon nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë Interin në ndeshjen vendimtare të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni