Home » Kampionati Anglez » Santa Cruz: Presioni është tek Liverpool

Santa Cruz: Presioni është tek Liverpool

roque-santa-cruzSulmuesi i Manchester City, Roque Santa Cruz, thotë se është i vendosur që të vështirësojë edhe më shumë situatën e Liverpool-it.

Santa Cruz deklaroi: “Njerëzit thonë se kjo është një ndeshje e madhe për City-n, të vërtetojmë se meritojmë të thirremi ‘klub i madh’.

Por mos të harrojmë se kjo është ndeshje e madhe edhe për Liverpool. “Ata do të na shikojnë dhe do të shohin se jemi mbi ta në tabelë. Qëllimi ynë është të përfundojmë në katërshen e parë të Ligës së Kampionëve në vitin e ardhshëm.

Kështu që do të duhet të shkojmë në Liverpool dhe të vërtetojmë se ne mund t’ua zëmë një nga ato katër vendet që e dëshirojnë edhe ata”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni