Home » Kampionati Anglez » Rooney shpreson për nje marëveshje te re me Man Utd

Rooney shpreson për nje marëveshje te re me Man Utd

rooney

Rooney ka shënuar tetë gola për klub dhe për vend në këtë sezon

“Barcelona thot se janë të interesuar për Rooneyn, por 24-vjeqari klubin Anglez nuk dota braktis, ai u bashkua nga Evertoni në vitin 2004.”

“Është mir të kesh oferta, por unë jam vërtet i lumtur në United(Bashkuara),” tha ai.

“Unë nuk mund ta shoh veten duke e lënë. I kam edhe dy vite të mbetura në kontratën time dhe jamë i sigurt se do ta bëjmë një marëveshje të re në muajt e ardhshëm.”

Rooney, i cili jeton me gruan e tij Coleen dhe që kanë një fëmij sapo të lindur, ata jetojnë në Prestbury, Shtoi: “Unë e dua këtë vend. Është 30 minuta larg shtëpis dhe familjes time, dhe unë kamë shanca të shumta që të fitoj trofe.”

“Që prej aritjes së tij nga Merseyside, Rooney ka fituar Ligën e Kampioneve, tre tituj në Premier Lig, Carling Cup dhe Fifa Club World Cup.”

“Edhe pse kam qenë një tifoz i Evertonit, gjithmon kam dashur të luaj në United, ” tha ai. “Kam filluar ti adhuroj reth vitit 1994. Eric Cantona ishte i shkëlqyer në këtë ekip.”

“Ai kishte diqka rreth tij. Ju duke e shikuar atë, shumë i frikshem ishte. Dhe kjo ishte vetëm në televizion. Paramendoni duke luajtur kundër tij?

“Ata gjithashtu fituan shumë trofe. Por kjo ishte më shum sesa fitimi i trofeve. Kjo ishte menyra sesi ata luajten dhe sulmuan. Mënyra sesi luajtën deri në fund. Ata shënuan shumë gola ne minutat e fundit, që tregon dëshirën e tyre që dëshirojn të vazhdojnë.

“Tani, unë jam atje duke fituar trofe. Dhe do të mundohem që të fitoj më shum.”

“Ndërkoh, Rooney insiston që mos të konsiderohet lojtar i mir vetëm kur fiton Kupën e Botës.”

Ai është i vendosur për të luajtur kundër Brazilit, ekipin më të mirë në botë, për herë të parë Anglia mer njerëzit e Dunga’s në Doha të shtunën.

“Atje ka lojtar si në George Best dhe (Cristiano) Ronaldo që janë genius”, tha Rooney

“Por nëse parashikoni që të jeni me lojtarët si Romario dhe Ronaldo dhe të luani me ta, unë mendoj se dota fitoni Kupën Botërore.

“Ronaldo ishte një mga më të mirët, nëse jo më i miri, gjithmon i pari. Kur ai ishte në Barcelon, ai beri gjera ti pabesueshme.

“Në vitet e mëvonshme, Ronaldinho dhe Kaka janë lojtarët e vitit më të mirë në botë.

“Për mua duhet të konsiderohet si një grup lojtarësh, unë duhet të fitojë Kupën e botës me Anglinë”./sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni